Reklama

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło jest polskim piosenkarzem oraz autorem tekstów. Ponadto jest wokalistą zespołu Curly Heads. To jeden z niewielu zwycięzców talent show, któremu udało się zrobić wielką karierę bez dużej ingerencji wytwórni płytowej. Co wiemy o młodym wokaliście?
Dawid Podsiadło - najważniejsze informacje
Dawid Podsiadło /Piotr Andrzejczak /MWMedia

Dawid Podsiadło - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.05.1993

 • Miejsce urodzenia:

  Dąbrowa Górnicza

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Magdalena Laskowska
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "X Factor"
 • Albumy:

  • "Małomiasteczkowy",
  • "Annoyance and Disappointment"
 • Nagrody:

  Nagroda Muzyczna "Fryderyk”, Eska Music Awards, Złota płyta, Wiktory

Dawid Podsiadło jest polskim piosenkarzem oraz autorem tekstów. Ponadto jest wokalistą zespołu Curly Heads. To jeden z niewielu zwycięzców talent show, któremu udało się zrobić wielką karierę bez dużej ingerencji wytwórni płytowej. Co wiemy o młodym wokaliście?

Młodość

Dawid Podsiadło urodził się 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej. Tam uczył  się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Waleriana Łukasińskiego. Swoje umiejętności muzyczne rozwijał w lokalnej Szkole Muzycznej im. Michała Spisaka I stopnia, a także w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. Kiedy miał 12 lat wystąpił z piosenką zespołu Myslovitz „Długość dźwięku samotności” w amatorskim konkursie muzycznym w Tunezji, gdzie spędzał wakacje z rodzicami.

Kariera

W 2011 roku Dawid Podsiadło wystartował w pierwszej edycji programu „X Factor”, ale odpadł w drugim etapie eliminacji. W drugiej edycji konkursu i ostatecznie dotarł do finału, którego został laureatem

W 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland ukazał się jego debiutancki album studyjny pt. „Comfort and Happiness”, który w pierwszym tygodniu znalazł się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. W tym samym roku artysta otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach „najlepszy artysta” oraz „najlepszy artysta w sieci”. Później w czerwcu Dawid Podsiadło wystąpił na warszawskim Torwarze, zostając tym samym supportem przed koncertem Lany Del Rey. 

W dziedzinie pop wokalista został nominowany do słynnych Paszportów „Polityki”. Rok 2014 był bardzo dla niego owocny, ponieważ otrzymał aż cztery Fryderyki, zostając także laureatem Wiktora, a potem był dwukrotnie nominowany do Superjedynek. Następnie wystąpił w Koncercie TOPtrendy 2014 wśród dziesięciu artystów mogących się pochwalić największą liczbą sprzedanych płyt. Jego album „Comfort and Happiness” zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

W maju 2015 roku wokalista otrzymał Bursztynowego Słowika i zapowiedział wtedy swoją drugą płytę „Annoyance and Disappointment”. Następnie we wrześniu ukazał się pierwszy singiel „W dobrą stronę” zwiastujący album, który zajął 1. miejsce na liście Airplay oraz w większości list przebojów radiowych w Polsce. 

W 2016 roku wydał singiel „Forest”, który po krótkim czasie zyskał status złotej płyty. Tego samego roku w sierpniu Podsiadło podczas gali Eska Music Awards 2016 otrzymał statuetkę w kategorii „Najlepszy artysta”. Na początku października Dawid Podsiadło zaprezentował również utwór „Tapety” i pod koniec roku ogłosił roczne zawieszenie kariery.

W 2018 roku wydał teledysk do piosenki „Małomiasteczkowy” będącej promo i pierwszym singlem już trzeciego albumu studyjnego. Po nim pojawił się utwór zatytułowany „Nie ma fal”

W 2019 roku razem z Taco Hemingwayem ogłosił koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. W niemal trzy godziny wyprzedano wszystkie bilety, co pozwoliło zapełnić cały stadion.

W 2021 roku wokalista wszedł w skład supergrupy Męskie Granie Orkiestra 2021. W czerwcu tego roku został opublikowany ich singiel „I Ciebie też, bardzo”, promujący festiwal Męskie Granie 2021. 

W czerwcu 2022 roku Podsiadło zapowiedział trasę koncerwową „Postprodukcja Tour”, która miała celebrować wydanie nowego albumu „Postprodukcja”. Singlem przewodnim krążka jest „Post”.

Życie prywatne 

Podsiadło bardzo rzadko udziela wywiadów, a jeśli to robi, skupia się na opowiadaniu o pracy. Niewiele więc wiadomo o jego związkach. Przez lata spotykał się z Eweliną Cnotą, jednak doszło do rozstania. 

W 2020 roku Dawid Podsiadło poinformował fanów, że nie jest już singlem. Jak się okazało, jego wybranką jest skrzypaczka Magdalena Laskowska, która gra w jego zespole.  

Dawid Podsiadło - Wiadomości

Dawid Podsiadło - Zdjęcia

Dawid Podsiadło - Wideo

 • Urszula marzy o duecie z Dawidem Podsiadło!

  Środa, 14 sierpnia 2019 (11:43)
  Urszula podczas rozmowy z nami opowiedziała o swoim wielkim marzeniu. Chciałaby nagrać piosenkę z Dawidem Podsiadło. Uważa go za najlepiej rokującego młodego artystę!