Reklama
Reklama

Oto, dlaczego Dawid Podsiadło odniósł sukces! Początki jego kariery nie były łatwe

Dawid Podsiadło (29 l.) od pierwszego występu w programie "X Factor" zachwyca fanów polskiej muzyki! Jego teksty wzruszają i dają do myślenia, a piosenki sprawdzają się zarówno w domowym zaciszu, jak i na imprezach. Jak zaczynał muzyk? Oto przebieg jego kariery!

Pierwsze muzyczne kroki Dawida Podsiadły

Dawid Podsiadło urodził się w 1993 r. w Dąbrowie Górniczej. To właśnie w swoim rodzinnym mieście rozwijał pasję do muzyki. Uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie grał na puzonie i śpiewał. Teraz może pochwalić się także umiejętnością gry na fortepianie i gitarze, komponowaniem linii melodycznych oraz pisaniem tekstów piosenek w języku polskim i angielskim.

Dawid jako młody chłopak brał udział w konkursach lokalnych, np. w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w bibliotece w rodzinnej Dąbrowie Górniczej. Co ważne, nagranie z tego występu można znaleźć w sieci! Muzyk niejednokrotnie podkreślał, że w dzieciństwie bardzo ważne było dla niego wsparcie mamy i brata.

Reklama

W 2010 r. Dawid Podsiadło założył zespół rockowy Curly Heads. Grupa rozpoczęła karierę od grania w lokalnych pubach, a po wielkiej wygranej Dawida w programie "X Factor" nagrała płytę. Ukazała się ona w 2014 r. nakładem Sony Music Entertainment Poland. Jej tytuł to "Ruby Dress Skinny Dog". Od tamtej pory muzyk stawia na karierę solową.

Kariera solowa Dawida Podsiadły

Solowa kariera chłopaka nie byłaby możliwa, gdyby nie występ w drugiej edycji "X Factor", która zakończyła się jego wygraną - muzyk otrzymał kontrakt na wydanie płyty.

Warto wspomnieć, że Dawid Podsiadło wziął udział w pierwszej edycji show, jednak odpadł w drugim etapie eliminacji.

Dyskografia Dawida Podsiadły

"Comfort and Happiness" została wydana w 2013 r. i była pierwszą solową płytą artysty i jego nagrodą za zwycięstwo w programie. Album otrzymał trzy Fryderyki, nagrodę Bestsellery Empiku, Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego i Glam Awards 2013. Najpopularniejszy utwór z tego krążka to "Trójkąty i kwadraty".

W 2015 r. wydano "Annoyance and Disappointment" - płytę, której singlem była zapadająca w pamięć piosenka "W dobrą stronę". W 2018 r. światu ukazała się płyta "Małomiasteczkowy". Album był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w roku 2018 i 2019. Zaledwie sześć dni po premierze album otrzymał status złotej płyty, a pięć dni później platynowej. 

Ostatecznie krążek miesiącami okupował wszystkie rankingi popularności i otrzymał status podwójnie diamentowej. Płyta rozeszła się w ponad 300 tys. egzemplarzy. Oczywiście otrzymała wiele nagród, w tym Fryderyki, Paszporty Polityki, Wiktory oraz Bestsellery Empiku. Dziś Dawid Podsiadło nagrywa z największymi gwiazdami, m.in. z Sanah, która w 2022 r. otrzymała Fryderyka za album roku.

Swój sukces Dawid niewątpliwie zawdzięcza ogromnemu talentowi i szczerości. Jak sam mówi w wywiadzie dla Onet Muzyka: "Jeśli chodzi o kierunek, w jakim chciałbym podążać w nowych utworach, to myślę, że będą to rzeczy o mnie i pisane z mojej perspektywy. Ale także obserwacje człowieka przed trzydziestką, który zastanawia się nad światem i tym, co on nam oferuje".

Co planuje Dawid Podsiadło?

Wygrana w talent show otworzyła przed nim drzwi do kariery. Przez ich próg przestąpił pewnie, nie oglądając się za siebie. Nie da się ukryć, że każdy kolejny krok Dawida to ogromny sukces. Artysta jest bardzo świadomy swojego talentu i wie, jak porwać publiczność. Aktualnie fani czekają na nową płytę. Jak zapowiedział sam piosenkarz, już niedługo trafi do wiernych słuchaczy. Zapewne znów okryje się platyną. Zdecydowanie warto czekać na kolejne kroki młodego muzyka!

W 2018 r. podczas wywiadu dla Red Bull Dawid Podsiadło tak mówił o swojej działalności muzycznej: "Powiedzieliśmy więc sobie, że będziemy nagrywać hity i dobre piosenki. W sumie to był jedyny plan". Dobrze wiedzieć, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło!

***

Zobacz także:

Miszczak odszedł z TVN wcześniej niż zakładano. Rozesłał ludziom wiadomość! "Musiałem przełknąć gorzką pigułkę"

Jolanta Pieńkowska będzie miała co robić w wakacje. Odejście Miszczaka, a teraz taka sensacja z TVN!

Katarzyna Dowbor odsłoniła kulisy "Nasz nowy dom". Mówi wprost, że tych rzeczy "nie należy robić tanio"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Podsiadło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy