Reklama

Andziaks

Piątek, 18 sierpnia 2023 (12:13) Aktualizacja Piątek, 18 sierpnia 2023 (12:27)
Andziaks to pochodząca z Nysy youtuberka i celebrytka, która naprawdę nazywa się Angelika Elżbieta Trochonowicz. Urodziła się 10 listopada 1996 roku. Drugie imię otrzymała po swojej babci. Czym zasłynęła młoda gwiazda? Czy serwis YouTube to jedyne miejsce, które pomaga jej w budowaniu kariery? Kim są i czym zajmują się rodzice Angeliki Trochonowicz?
Andziaks - najważniejsze informacje
Andziaks i Luka /Instagram

Andziaks - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  10.11.1996

 • Miejsce urodzenia:

  Nysa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  youtuber/ka

 

Skąd pochodzi Andziaks i kim są jej rodzice?

Andziaks pochodzi z Nysy, natomiast mieszka w Warszawie. Zanim wyszła za mąż i zmieniła nazwisko, nazywała się Angelika Zając.
Jest córką działającej w branży hotelarskiej bizneswoman Agnieszki Kurowskiej oraz mężczyzny imieniem Tomasz, który praktycznie nigdy nie uczestniczył w jej wychowaniu i ogólnie w jej życiu. Andziaks na swoim vlogu mówiła - “Powiem wam, że całe życie oczekiwałam, że może on się w końcu zainteresuje, może będzie chciał się do mnie odezwać. Faktycznie kiedyś się odezwał. Zadzwonił do mnie i poprosił tylko, czy mogłabym porozmawiać z jakimiś jego koleżankami, bo one mnie oglądają i są moimi fankami. Dostać po paru latach telefon z czymś z takim…”
Mężczyzna nie zdążył się zreflektować względem córki, ponieważ w 2021 roku zmarł - “I nagle dostajecie taką informację, że to koniec. Że on już się nigdy nie odezwie, nigdy nie będzie o ciebie zabiegał. Nie ma go już w twoim życiu.” 
Kiedy Angelika miała sześć lat, jej mama wyszła za mąż za hotelarza Wojciecha Kurowskiego, który od tego momentu został ojczymem dziewczyny. To tego mężczyznę traktuje jak prawdziwego ojca i to z nim ma najlepsze relacje. Nawet po rozwodzie Kurowskich, Wojciech pozostał w życiu Andziaks. Co ciekawe, Wojciech Kurowski po rozwodzie z matką Andziaks związał się dziewczyną młodszą o kilka lat od jego pasierbicy.

Początki kariery w Internecie

Uczęszczając do szkoły średniej, zaczęła nagrywać swoje pierwsze vlogi, w których opowiadała m.in. o prezentach, które otrzymała z okazji osiemnastych urodzin, czy  zakupach, na które udała się w ostatnim czasie. Jej kariera tak się rozwinęła, że Andziaks w drugiej połowie 2023 roku, na Instagramie obserwowało już ponad 950 000 osób.

Andziaks i Luka, czyli Łukasz Trochonowicz

W 2015 roku Angelika zaczęła spotykać się z youtuberem Łukaszem Trochonowiczem, w internecie znanym pod pseudonimem Luka.
W 2016 roku Andziaks i Luka rozstali się. Jednak po dziewięciu miesiącach zdecydowali się wrócić do siebie. Związek przeżywał wzloty i upadki aż do 2020 roku, kiedy to para zaręczyła się.

Para zaczęła starać się o dziecko

W 2019 roku para ogłosiła, że zaczyna starać się o dziecko. Od tego momentu na kanale celebrytki pojawiały się coraz to nowsze filmy, w których Angelika opowiada o kolejnych etapach ich życia. Vlogi relacjonowały m.in. moment, w którym Andziaks sprawdza test ciążowy, chwilę w której ogłasza Łukaszowi radosną nowinę, a nawet sam poród siłami natury.
W 2020 roku na świat przyszła córka Angeliki i Łukasza - Charlotte Elizabeth.

Kwiaty na ślubie Andziaks za 200 tysięcy złotych

W 2022 roku para wzięła ślub. Wydarzenie było szeroko komentowane w mediach. Rozprawiano także nad samymi kosztami całej uroczystości. Wedding plannerka, która zajmowała się organizacją tego wydarzenia, udostępniła na swoich social mediach niektóre koszty, związane z zapewnieniem jedzenia na weselu, czy tworzenia bajecznych dekoracji. Na same żywe kwiaty wydano ponad 200 000 zł.

Zwycięstwo w Azja Express

W 2023 roku Andziaks i Luka wzięli udział w programie “Azja Express”, emitowanym przez telewizję TVN. W programie rywalizowali między innymi z: muzykiem Czesławem Mozilem i jego żoną Dorotą, aktorem Adamem Zdrójkowskim i jego ojcem Dariuszem, aktorem Krystianem Pestą i jego siostrą Oliwią, czy Kasią i Jędrkiem Gąsienicami, występującymi w "Gogglebox. Przed telewizorem".
Angelika i Łukasz jako pierwsi dobiegli na metę w Taszkencie, co sprawiło, iż stali się zwycięzcami trzeciej edycji programu, zdobywając główną nagrodę, wynoszącą 100 000 zł.
Po wygranej Andziaks i Luki w internecie pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy, dotyczących ich zwycięstwa. Internauci twierdzili, iż nie zasłużyli oni na wygraną, ponieważ Angelika wyłącznie narzekała i przez cały program mówiła, że chce wrócić do domu.

Andziaks - Wiadomości

Andziaks - Wideo