Reklama

Aleksandra Domańska

Urocza polska aktorka młodego pokolenia znana również z programu „Ameryka Express” i aktywności w mediach społecznościowych. Kim jest Aleksandra Domańska i w którą stronę zmierza jej kariera?
Aleksandra Domańska - najważniejsze informacje
Aleksandra Domańska ostatnio nieco przyciemniła włosy /Pawel Wodzynski/East News /East News

Aleksandra Domańska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  09.05.1989

 • Miejsce urodzenia:

  Garwolin

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Pod Mocnym Aniołem",
  • "Mecenas porada",
  • "Przepis na życie"
Urocza polska aktorka młodego pokolenia znana również z programu „Ameryka Express” i aktywności w mediach społecznościowych. Kim jest Aleksandra Domańska i w którą stronę zmierza jej kariera?

Dzieciństwo

Aleksandra Domańska pochodzi z Garwolina. Przyszła na świat 9 maja 1989 r. Swojego dzieciństwa nie wspomina w różowych barwach – jak wyznała, rodzicom trudno było związać koniec z końcem.

Matka handlowała ubraniami na Stadionie Dziesięciolecia, a ojciec musiał wyjechać do Norwegii, by zarobić na życie. Na przyszłą aktorkę spadł obowiązek opieki nad młodszym bratem. Mimo to udało jej się zdobyć wymarzony zawód – w 2012 r. ukończyła warszawską Akademię Teatralną.

Związki

Aleksandra Domańska nie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego. Mediom trudno było śledzić jej związki. Gdy w październiku 2021 r. została mamą małego Ariela, nie było nawet wiadomo, kto jest ojcem dziecka. Po pewnym czasie aktorka przyznała, że jest nim tajemniczy Fin, z którym jednak rozstała się zaledwie miesiąc po porodzie. Choć dziecko było planowane, to opieka nad noworodkiem odbiła się na relacji jego rodziców. Według Domańskiej ojciec Ariela wprowadził się z powrotem do rodziny i pomaga jej wychowywać syna, ale już nie jako jej życiowy partner.

Debiut

Aleksandra Domańska pierwsze kroki w karierze postawiła jeszcze w trakcie studiów. W 2011 r. wystąpiła w kilku odcinkach serialu „Przepis na życie”, a w 2013 r., już jako dyplomowana aktorka, zagrała stażystkę w produkcji „Lekarze”.

Zdobycie popularności

Pierwsze filmowe role Aleksandry Domańskiej to „Drogówka” i „Ambassada” z 2013 r. – w tej drugiej produkcji aktorka wystąpiła w podwójnej roli. Rok później raz jeszcze pojawiła się u Wojciecha Smarzowskiego, tym razem w produkcji „Pod Mocnym Aniołem”. Przełomem w jej karierze był serial „O mnie się nie martw”, w którym wcieliła się w Joannę Zarzycką.  Pojawiała się w nim zresztą z przerwami od 2014 do 2020 roku.

Dalsza kariera

W kolejnych latach Aleksandra Domańska zagrała w filmach: „Po prostu przyjaźń” (2016), „Volta” (2017), „Podatek od miłości” (2018) czy „(Nie)znajomi” (2019). Mogliśmy ją także oglądać w produkcjach telewizyjnych.

W serialu „Bodo” wcieliła się w piękną Jadwigę Smosarską, aktorkę dwudziestolecia międzywojennego. Zagrała epizodycznie w „Na noże”, a także w „Belle Epoque”¸ drugim sezonie serialu „Belfer” oraz „W rytmie serca”. W 2018 r. wystąpiła wraz z bratem w programie „Ameryka Express”, który ostatecznie zwyciężyła. 

W 2022 roku Aleksandra Domańska uczestniczyła w dwóch głośnych projektach - filmach „Szczęścia chodzą parami” oraz „Noc w przedszkolu”. Od 2021 r. wciela się także w główną rolę w serialu „Mecenas Porada”. W ostatnim czasie znana jest w dużej mierze ze swojej aktywności w mediach społecznościowych.

Sensację wzbudziła radykalna zmiana wizerunku, która spowodowała falę dyskusji o orientacji seksualnej aktorki. Sama zainteresowana w emocjach usunęła Instagram i ogłosiła, że przez takie głosy straciła pracę w serialu ze względu na obawy zespołu produkcji. Wkrótce wróciła jednak na platformę i dziś bez ogródek opowiada o swoim macierzyństwie i zmianach, jakie ciąża zostawiła w jej ciele.

Aleksandra Domańska - Wiadomości

Aleksandra Domańska - Wideo