Reklama

Reklama

Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka /Artur Zawadzki/REPORTER /East News
 • Data urodzenia:

  20.02.1972

 • Miejsce urodzenia:

  Myszków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Andrzej Chyra
 • Zawód:

  aktor/ka

Magdalena Cielecka to polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Urodziła się 20 lutego 1972 roku w Myszkowie. Sprawdźmy, jak potoczyły się jej meandry kariery.

Życiorys

Magdalena Cielecka wychowała się w Żarkach-Letnisku (woj. śląskie). Dorastała w rodzinie dysfunkcyjnej – jej ojciec zmagał się z chorobą alkoholową, która ostatecznie doprowadziła go do śmierci, gdy Cielecka miała 22 lata. Aktorka borykała się z syndromem DDA. Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie i to za sprawą tamtejszej polonistki zainteresowała się aktorstwem i teatrem. Marek Ślosarski, częstochowski aktor, przygotowywał młodą Cielecką do wstępnych egzaminów do szkoły aktorskiej. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. 

Ma starszego brata, który jest właścicielem warsztatu samochodowego oraz instruktorem paralotniarstwa. 

Kariera

W 1995 roku Magdalena Cielecka nie tylko ukończyła studia, ale również dostała pierwszy angaż do filmu. Zadebiutowała w filmie Barbary Sass „Pokuszenie”. Debiutancka rola pierwszoplanowa przyniosła początkującej aktorce nagrodę na XX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii „Najlepsza rola kobieca”. Ponadto za tę kreację otrzymała także nagrody na Festiwalu w Genewie i Tokio. Prawdziwym jednak przełomem w jej karierze była rola w komedii romantycznej „Zakochani”, gdzie zagrała u boku Bartosza Opani. Po tym filmie nazwisko Cieleckiej stało się rozpoznawalne, a sama aktorka dostawała więcej propozycji współprac. Angaż w filmie „Samotność w Sieci” sprawił, że Magdalena stała się jedną z czołowych polskich aktorek w polskiej kinematografii. Kolejnymi rolami udowadniała swój talent i pasję. Najbardziej znane filmy z udziałem aktorki to: „Listy miłosne”, „Trzeci”, „Samotność w sieci”, „Katyń”, „Córki dancingu” oraz „Najlepszy”.

Poza angażowaniem się w produkcje filmowe Cielecka występowała równocześnie na deskach teatru. Na początku swojej kariery współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie, a następnie z warszawskimi teatrami takimi jak Teatr Dramatyczny oraz Teatr Rozmaitości. W 2012 roku pojawiła się na deskach Teatru Narodowego.

Magdalena Cielecka rozwijała również karierę na małym ekranie, a po raz pierwszy widzowie zobaczyli ją w serialu  „Sława i chwała”. Następnie pojawiła się w takich serialach jak „Magda M.” „Hotel 52”, „Belle Epoque”, „Czasie honoru”, „Prawie Agaty” czy „Oficerze”. Od 2019 roku wciela się w tytułową bohaterkę serialu „Chyłka”.

Życie prywatne

Najgłośniejszym związkiem Magdaleny Cieleckiej był ten z Andrzejem Chyrą. Byli ze sobą od 2002 roku i podczas wielu lat schodzili się i rozstawali. Ostateczne zerwali kontakt w 2012 roku, a rok później aktorka zaczęła spotykać się z Dawidem Wajntraubem – promotorem kultury żydowskiej. Byli ze sobą do 2019 roku. Obecnie aktorka związana jest z Bartoszem Gelnerem, aktorem, który jest od niej młodszy o 16 lat. Poznali się w teatrze i zaiskrzyło między nimi podczas prób do spektaklu. Obydwoje nie wypowiadają się publicznie na temat swojej relacji i nawet w swoich social mediach nie publikują wspólnych zdjęć.

Plotki

Zdjęcia

Wideo