Reklama
Reklama

Kinga Duda. Jak wygląda kariera i życie prywatne córki prezydenta?

Kinga Duda (26 l.) powszechnie znana jest także jako "Pierwsza Córka". To jedyne dziecko prezydenckiej pary - Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas kampanii prezydenckiej często towarzyszyła rodzicom, obecnie jednak nie pokazuje się publicznie zbyt często. Czym zajmuje się obecnie Kinga Duda? Gdzie pracuje?

Kim jest Kinga Duda? Wiek, rodzice, imię

Kinga Duda urodziła się w listopadzie 1995 r. w Krakowie. Obecnie ma 26 lat. Prezydent Duda w trakcie przemówienia na uroczystości odznaczenia przez Prezydenta Węgier zdradził, skąd wzięło się imię jego córki: "Moja babcia miała na imię Kunegunda, była ze Starego Sącza. Nasza córka ma na imię Kinga, bo jest to polski odpowiednik właśnie imienia Kunegunda. To pokazuje, jak bardzo głębokie są związki między Polską a Węgrami, między Polakami a Węgrami".

Córka prezydenta w latach 2011-2014 uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie. W latach 2014-2019 była pilną studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na wydziale prawa. Jest również absolwentką Szkoły Prawa Amerykańskiego współorganizowanej przez UJ i Katolicki Uniwersytet Amerykański.

Reklama

Kinga Duda: Związki, chłopak, ślub

Niewiele wiadomo o życiu osobistym Kingi Dudy - zawsze stroniła ona od publicznego pokazywania się ze swoimi wybrankami. W 2017 r. Polskę obiegła informacja o zaręczynach córki prezydenta z Bartłomiejem Staszczakiem. Wybrankiem Kingi został student medycyny, syn dyrektorki jednego z krakowskich szpitali.

Informacje na temat planowanego ślubu Kingi Dudy pojawiły się ponownie, kiedy w 2021 r. poluzowano obostrzenia związane z organizacją wesel. Plotki krążyły wśród osób zajmujących się organizacją wesel, a także wśród internautów. Prezydent Andrzej Duda z rozbawieniem zdementował te nowinki na Twitterze: "Kinga wczoraj się mnie pyta, czy wiem, z kim ma być ten ślub, o którym piszą. A ja z pretensjami do Niej, że zaproszenia nie dostałem, na ten ślub, o którym piszą. Cyrk...".

Osoby z bliskiego otoczenia córki prezydenta twierdzą, że obecnie jest singielką. 

Gdzie pracuje Kinga Duda? Wykształcenie, praca

Jeszcze w trakcie nauki Kinga Duda odbyła liczne staże, w tym zagraniczne, w kancelariach prawnych. Jej doświadczenie obejmuje staże kancelariach takich jak LKP Lemańska Kancelaria Prawna, Baker McKenzie Polska, Clifford Chance, Kubas Kos Gałkowski, WilmerHale, a także staż w Parlamencie Europejskim. Przez pewien czas pełniła również funkcję doradczyni ds. młodzieży w Kancelarii Prezydenta, co spotkało się jednak z dużą krytyką społeczeństwa.

Kinga Duda od listopada 2019 do stycznia 2020 pracowała w jednej z warszawskich kancelarii, Maruta Wachta, gdzie zajmowała się arbitrażem i sprawami sądowym. W styczniu 2020 przeprowadziła się do Londynu, gdzie odbywała trzymiesięczny staż w jednej z najlepszych kancelarii w Londynie. Zajmowała się wówczas arbitrażem gospodarczym. Po powrocie do Polski, była doradczynią w Kancelarii Prezydenta.

Kinga Duda wróciła do kancelarii Maruta Wachta i rozpoczęła też praktyki zawodowe w ramach aplikacji adwokackiej w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. 

Rodzice na pewno są dumni ze swojej córki! Wszystko wskazuje na to, że Kinga Duda wiąże swoją karierę z pracą w kancelarii i mimo młodego wieku może pochwalić się sporym doświadczeniem i stażami w prestiżowych miejscach.

Zobacz też:

Iga Świątek korzysta z pomocy psycholożki. Dlaczego jest jej potrzebna?

27-letnia miss Brazylii nie żyje. Zmarła po rutynowym zabiegu!

Gwiazda hitów TVP jest lesbijką! Pokazała swoją ukochaną! To była dziennikarka TVN! "Piękne kobiety"

Małgorzata Rozenek w sandałach z piórami. To hit na wakacje!

Niemal tysiąc ofiar. Tragiczne trzęsienie ziemi w Afganistanie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Duda | Andrzej Duda | Agata Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama