Reklama
Reklama

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Te gwiazdy wiedzą, jak to zrobić

To, czy dana fryzura będzie dla Ciebie odpowiednia, zależy między innymi od kształtu Twojej twarzy. Nie masz pewności, czy zbliżająca się wizyta u fryzjera jest dobrym pomysłem? Chcesz zainspirować się fryzurami gwiazd, np. Magdaleny Cieleckiej (50 l.) czy Anji Rubik (39 l.)? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak dobierać fryzurę? Kształt twarzy ma znaczenie

Każdy kształt twarzy ma swoje charakterystyczne cechy, do których pasują konkretne cięcia i fryzury. Oto opisy, które pomogą Ci zrozumieć, jaki masz kształt twarzy!

Twarz okrągła

Najłatwiej rozpoznać okrągłą twarz po tym, że jest prawie tak samo szeroka, jak długa. Policzki osoby o twarzy okrągłej są pełne, a podbródek zaokrąglony. Buzia zazwyczaj nie ma wyraźnie zarysowanych kości policzkowych i szczęki.

Taka twarz zyska, gdy zostanie optycznie wyszczuplona. Jeśli lubisz krótkie włosy, pomysł o asymetrycznej grzywce lub wycieniowaniu zaraz przy twarzy (tzw. "pazurki").

Reklama

Zwolennikom włosów o średniej długości polecamy te fryzury, w których pasma zachodzą na policzki, a tym, którzy wolą długie i proste włosy - fryzury bez cieniowania.

Jeśli masz okrągłą twarz, unikaj fryzur, które optycznie poszerzają i zaokrąglają buzię, np. gładko zaczesane włosy, odsłaniające skronie.

Okrągłą twarz ma np. Selena Gomez (30 l.), znana piosenkarka i aktorka!

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa nie jest trudna do rozpoznania. Masz szerokie i niskie czoło? Jego szerokość jest taka sama jak szczęki, której kąty są wyraźnie widoczne? Linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach? To właśnie ten typ!

Aby podkreślić rysy twarzy, możesz delikatnie zasłaniać kości policzkowe i dolną szczękę. Jeśli wolisz wysokie upięcia, wypuszczaj pasma luźno, tuż przy twarzy. Półdługie włosy i fale to wybór doskonały.

Unikaj za to prostych grzywek, a jeśli chcesz zasłonić czoło, postaw na nierówności. Odpuść też ciężkie cięcia i krótkie włosy, np. do linii brody.

Twarz o kwadratowym kształcie ma m.in. popularna aktorka Magdalena Cielecka. Zobacz, na jaką fryzurę postawiła.

Twarz sercowata

Sercowata twarz to szerokie kości policzkowe i wystająca broda. Czoło osoby o twarzy sercowatej jest wąskie i niskie. Szczęka zwęża się od okolic uszu aż do końca podbródka.

Do takiej twarzy pasują włosy długie i półdługie. Jeśli wybierzesz krótkie, postaw na nieco "niechlujny" look. Nie warto wybierać wysokich upięć i całkowitego odsłaniania czoła.

Twarz sercowatą ma m.in. Anja Rubik - znana modelka.

Twarz prostokątna

Osoby o prostokątnej twarzy mają pociągłe, wysokie czoło i wydłużoną brodę, która sprawia, że już na pierwszy rzut oka prezentują się szczupło. To dlatego, że twarz o tym kształcie jest dłuższa niż szersza, a linia włosów i podbródek kanciaste.

Do tego typu twarzy pasuje grzywka zasłaniająca czoło, a także włosy półdługie i loki, optycznie skracające twarz. Zdecydowanie unikaj fryzur z pasmami włosów gładko przylegającymi do skóry głowy.

Prostokątną twarz ma np. wokalistka Margaret (31 l.)!

Twarz owalna

Kolejna na liście jest twarz owalna. Czoło perfekcyjnie osadzone, policzki smukłe, delikatnie zarysowane kości policzkowe i lekko zaokrąglona broda... Tak, to twarz o idealnych proporcjach.

Jakby tego było mało, do owalnego kształtu pasują niemal wszystkie fryzury. Odsłonić całą twarz? Bardzo proszę! Zasłonić ją bujnymi lokami? Dobre rozwiązanie! Właściciele tego kształtu twarzy odnajdą się w każdej stylizacji.

Owalną twarz ma np. aktorka Megan Fox (36 l.).

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna bardzo często mylona jest z twarzą w kształcie serca. Różnicą jest to, że trójkątna ma szerokie, prostokątne czoło, a sercowata niskie i wąskie. Do tego przy twarzy trójkątnej u nasady włosów mogą pojawiać się zakola, a kości policzkowe stanowić najszerszą część twarzy.

Jeśli masz trójkątną twarz, nie bój się zaszaleć. Weź pod uwagę postrzępione, wycieniowane fryzury średniej długości. Jeśli wolisz krótsze - najlepszą propozycją jest bob, a jeśli długie - fale, ale lekkie.

Osoby, które lubią grzywkę, powinny być ostrożne. Lepiej wypadnie ta zaczesana na bok niż prosta. Przy trójkątnej twarzy raczej nie poleca się całkowitego odsłaniania czoła. Wyjątkiem są te osoby, które mogą pochwalić się włosami estetycznie okalającymi twarz.

Tak jest w przypadku Tamary Gonzalez (32 l.) - prezenterki, stylistki i celebrytki.

Co jeszcze warto wiedzieć o kształcie twarzy?

Nie ma potrzeby, aby zawsze trzymać się wyżej wskazanych zasad. Choć mogą być bardzo pomocne w doborze odpowiedniej fryzury, nie są sztywnymi regułami, których należy przestrzegać za wszelką cenę.

Każda twarz jest inna, więc strzałem dziesiątkę może okazać się cięcie niewpisane w powyższe zalecenia. Pamiętaj także, że nie tylko kształt twarzy ma znaczenie. Ważne są również: wielkość i kształt brwi, makijaż i jego wyrazistość, a nawet kolor oczu i jego kompozycja z włosami.

Jak przetestować fryzurę?

Skoro Twój wygląd zależy od tak wielu czynników, nic dziwnego, że najpierw chcesz przetestować możliwe rozwiązania. Skorzystaj z doczepów, peruk i innych tego typu dodatków albo... poproś o poradę zaufanego fryzjera lub stylistę fryzur. Osoby pracujące w tej branży mają duże doświadczenie i chętnie się nim dzielą!

Peruki są bardzo popularne! Nosi je np. wizażystka i kosmetolożka Red Lipstick Monster, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu (36 l.). W kolorowych stylizacjach zachwyca i inspiruje na swoim Instagramie!

"Ładnemu we wszystkim ładnie" - warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji, nawet tych najbardziej szalonych. Kto wie, może dzięki powyższym poradom już niedługo znajdziesz rozwiązanie doskonałe?

Zobacz także:

Jaką suknię ślubną wybrać, by była ponadczasowa? Najbardziej inspirujące suknie ślubne gwiazd!

Boyfriend nails podbijają Instagram. To manicure idealny dla zakochanych

Jak nosić grzywkę latem? Te gwiazdy zdecydowały się na odważną metamorfozę

Grażyna Torbicka w młodości

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy