Reklama
Reklama

Znana gwiazda przerwała milczenie ws. Witolda Paszta. Poruszające, co wyjawiła w rocznicę

Majka Jeżowska poznała Witolda Paszta na początku swojej kariery. Mało kto wie o tym, że właśnie wraz z grupą Vox ruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową. Od tamtej pory jej drogi z Pasztem krzyżowały się i rozchodziły, jednak muzyk wciąż odgrywał ważną rolę w życiu Jeżowskiej. Tak go wspomina w drugą rocznicę jego śmierci.

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 roku, dzień po czwartej rocznicy śmierci ukochanej żony, Marty. Spędzili razem pół wieku. Artysta odszedł w wieku zaledwie 68 lat. 

Pierwsze pogłoski na temat pogorszenia jego stanu zdrowia wyciekły na początku lutego 2022 roku, gdy nie pojawił się w finałowym odcinku „The Voice Senior”, gdzie o zwycięstwo walczył jego podopieczny, Krzysztof Prusik. Był pomysł, by w trakcie nagrania połączyć się telefonicznie z mentorem zwycięzcy, jednak okazało się to niemożliwe i to nie z przyczyn technicznych

Reklama

Majka Jeżowska wspomina Witolda Paszta

W drugą rocznicę śmierci artysty swoimi wspomnieniami o nim postanowiła podzielić się Majka Jeżowska. W rozmowie z „Super Expressem” ujawniła okoliczności swojego spotkania z liderem grupy Vox:

„Jak zaczynałam karierę, to miałam z nimi swoją pierwszą trasę koncertową. Wówczas byłam bardzo młodą dziewczyną, a Witek był dla mnie jak starszy brat. Był opiekuńczy, życzliwy i ta sympatia trwała przez wiele lat. Później, kiedy spotykaliśmy się przy okazji dużych festiwali, czy mniejszych występów, albo mijaliśmy gdzieś na korytarzach przy okazji nagrań do różnych programów, czułam od niego to samo ciepło i serdeczność. Doświadczenia życiowe i upływ lat nie spowodowały u niego rozgoryczenia, jakie się często u ludzi spotyka”. 

Witold Paszt: jego dom w Zamościu był azylem dla zwierząt

Witold Paszt słynął z wielkiego serca. Jego zamojski dom wypełniały przygarnięte  z ulicy zwierzęta. Córki artysty zresztą poprosiły żałobników, by zamiast kupować kwiaty, wpłacili datki na konto wybranej zamojskiej fundacji pomagającej zwierzętom.

Jak wspomina Jeżowska, często wpadała do  domu Paszta, wypełnionego futrem i miłością:

„Witek był szalenie gościnną osobą. Ilekroć grałam koncert w Zamościu, zawsze się do niego odzywałam, zazwyczaj umawialiśmy się na obiadek i pogaduchy. Gdybyśmy się teraz spotykali, pewnie, gadalibyśmy o wnukach. On zawsze opowiadał o swoich z wielką miłością, a dziś i ja jestem babcią zakochaną w swojej wnuczce. Mielibyśmy więc teraz jeszcze więcej tematów do rozmów. Szkoda, że tego nie doczekał”. 

Przyjaciele Paszta spełnili jego ostatnią prośbę

Śmierć zastała Paszta podczas planowania prac nad teledyskiem do jego ostatniej piosenki „Razem”. 

Rok temu przyjaciele artysty nagrali klip. Wystąpili w nim, oprócz Jeżowskiej, także Danuta Błażejczyk, Rafał BrzozowskiAlicja Majewska, zespół Pectus, Andrzej Piaseczki, Tomson oraz Krzysztof Prusik, podopieczny Paszta, który zwyciężył w 3. edycji „The Voice Senior”. 

Zobacz też:

Córka Paszta w końcu ujawniła prawdziwą przyczynę śmierci ojca. Potwierdziła krążące plotki

Szokujące kulisy konfliktu Rynkowskiego z Pasztem. Finał sprawy zaskakuje

Pokazali niepublikowane zdjęcia Witolda Paszta. "Piękne wspomnienia"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Majka Jeżowska | Witold Paszt | "The Voice Senior"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama