Reklama

"The Voice Senior"

The Voice Senior to polski talent show oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie, w którym biorą udział seniorzy powyżej 60. roku życia. Jest to program niezwykle lubiany przez widzów każdej grupy wiekowej. Jakie są etapy programu, na czym polega i kto do tej pory zwyciężył? Przekonajmy się.
Jury 3. edycji "The Voice Senior". /Jan Bogacz/TVP /materiały prasowe

"The Voice Senior" - najważniejsze informacje

The Voice Senior to polski talent show oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie, w którym biorą udział seniorzy powyżej 60. roku życia. Jest to program niezwykle lubiany przez widzów każdej grupy wiekowej. Jakie są etapy programu, na czym polega i kto do tej pory zwyciężył? Przekonajmy się.

The Voice Senior – zasady

Pierwszy etap to przesłuchania w ciemno: trenerzy (jurorzy) siedzą odwróceni tyłem do uczestnicków, a jeśli któryś z nich spodoba się jurorowi, ten odwraca swój fotel. Jeśli odwróci się więcej niż jeden oceniający, to wokalista wybiera tego, z którym będzie pracował. Przesłuchania w ciemno kończą się wybraniem 6-osobowej (w pierwszej edycji 4-osobowej) drużyny przez każdego trenera. 

W półfinale trenerzy wybierają po trzy osoby z każdej drużyny. Wyjątkiem była pierwsza edycja, kiedy jurorzy wybrali dwie osoby. Troje wybranych uczestników śpiewa po jednym utworze. 

Do finału przechodzi ośmioro wokalistów. Zwycięzcę wybierają widzowie w głosowaniu SMS-owym. Laureat wygrywa 50 000 złotych, wycieczkę za 30 000 zł i tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”. W pierwszej edycji laureat wziął również w nagrodę udział w programie „Sylwester Marzeń z Dwójką”. 

Historia i laureaci The Voice Senior

Od 7 grudnia 2019 roku do tej pory wyemitowano już 31 odcinków tego popularnego talent show. W 2022 r. odbyła się 4 edycja – jak zwykle w sobotę o 20:00 w TVP2. W pierwszej edycji program prowadził Tomasz Kammel z Martą Manowską, drugą i trzecią Manowska w parze z Rafałem Brzozowskim. W czwartej edycji - Małgorzata Tomaszewska z Brzozowskim. Pierwszą edycję wygrały siostry Szydłowskie (z grupy Urszuli Dudziak), zachwycając widzów wdzięcznym wykonaniem utworu „Sing, Sing, Sing”. Druga edycja zakończyła się zwycięstwem Barbary Parzeczewskiej (grupa Andrzeja Piasecznego), której krótko przed nagraniem odcinka zmarł ukochany. W trzeciej edycji wygrał Krzysztof Prusik – zupełnie niespodziewanie, ponieważ faworytem był Ryszard Wagner z grupy Maryli Rodowicz. Maryla do ścisłego finału typowała jednak Larysę Tsoy – widzowie mocno skomentowali ten wybór. 

W programie równie atrakcyjni co uczestnicy, są dla widzów trenerzy. Poniżej przedstawiamy trenerów wszystkich edycji:
  • Alicja Majewska – trenerka pierwszej, drugiej i trzeciej edycji; wykonawczyni takich utworów jak „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Marsz samotnych kobiet”.
  • Andrzej Piaseczny – trener pierwszej i drugiej edycji. Znany z wielu piosenek, w tym „Imię Deszczu”.
  • Marek Piekarczyk – trener pierwszej edycji. Polacy kojarzą go np. z piosenki „Nie widzę ciebie”. 
  • Urszula Dudziak – trenerka pierwszej edycji. Polska pokochała ją m.in. za piosenkę „Papaya”. 
  • Witold Paszt – trener drugiej i trzeciej edycji. Założyciel zespołu Vox. 
  • Izabela Trojanowska – trenerka drugiej edycji. Znana z charyzmatycznego wykonania piosenek: „Podaj cegłę”, „Wszystko czego dziś chcę”. 
  • Maryla Rodowicz – trenerka trzeciej i czwartej edycji; słynna „polska Madonna”.
  • Piotr Cugowski – trener trzeciej i czwartej edycji. Współzałożyciel zespołu Bracia i syn Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera
  • Alicja Węgorzewska – trenerka czwartej edycji; mezzosopranistka.
  • Tomasz Szczepanik – trener czwartej edycji. Lider zespołu Pectus.

"The Voice Senior" - Wiadomości

"The Voice Senior" - Wideo