Reklama
Reklama

Witold Paszt nad tym pracował przed śmiercią. Teraz to upublicznią

W lutym ubiegłego roku niespodziewanie zmarł Witold Paszt. Nie tylko dla bliskich, ale też dla fanów piosenkarza był to ogromny cios. Jednak czeka ich spora niespodzianka. Przyjaciele z zespołu Vox ogłosili, że opublikują wkrótce ostatnią piosenkę nagraną z Pasztem.

Witold Paszt - niespodziewana śmierć wokalisty

Witold Paszt (†68 l.) był założycielem i wokalistą grupy VOX. Przez ponad 40 lat był aktywny na scenie. Z muzykami VOX-u stworzył między innymi popularne utwory: "Bananowy song", "Zabiorę cię Magdaleno" czy "Szczęśliwej drogi". W ostatnich latach widzowie polubili go jako jurora show "The Voice Senior", gdzie wspierał swoich podopiecznych i zawsze miał kilka ciepłych słów dla uczestników programu. 

W lutym o śmierci muzyka poinformowały córki Natalia i Aleksandra, które nie ukrywały, że śmierć ojca była dla nich ogromnym ciosem. Fani VOX zastanawiali się, czy zespół po takiej stracie wróci jeszcze na scenę. Okazuje się, że grupa nie tylko pojawi się na scenie, ale ma dla wielbicieli Witolda Paszta prawdziwą niespodziankę.

Reklama

Grupa VOX wypełnia życzenie Witolda Paszta

Witold Paszt do końca wierzył, że uda mu się powstrzymać chorobę i będzie mógł jeszcze występować przez długie lata. Dlaczego? Ponieważ kochał i szanował publiczność.

"Najbardziej świętą rzeczą jest publiczność. Witek często podkreślał, że nie ma złej publiczności, a jak ktoś schodzi ze sceny i tak mówi, to znaczy, że sam tego dnia był słaby i nie dał z siebie wszystkiego. Zawsze nam to wpajał. Pełne zawodowstwo i profesjonalizm. Witek do tego stopnia podchodził poważnie do występów, że nawet niektóre kostiumy sam wymyślał. Potem konsultował je z żoną i dawał nam do akceptu. Wygląd na scenie też był ważny. Czasami żartował, że jak czegoś się nie dośpiewa, to się "dowygląda" - mówił Dariusz Tokarzewski po śmierci Witka.

Dodatkowo członkowie grupy poinformowali, że jeszcze przed śmiercią, Witold Paszt pracował nad nowym utworem pt. "Razem". Zespół VOX planuje wydać ją już niedługo. Będzie to hołd dla zmarłego wokalisty.

Witold Paszt nad tym pracował przed śmiercią

Witold Paszt tuż przed śmiercią pracował nad nowym utworem. Niestety nie zdążył go wydać, ale jego koledzy z zespołu VOX planują w ten sposób uczcić jego pamięć.

"Najmilsi! Przychodzimy do Was ze wspaniałą nowiną. Jak wiecie, Witek kładł ogromny nacisk na relację z publicznością, uwielbiał kontakty z fanami. Pracowaliśmy nad niezwykłym projektem - piosenką "Razem", którą udało nam się ukończyć z Witkiem" - czytamy w oświadczeniu grupy VOX.

Grupa VOX zaprosiła do współpracy wiele gwiazd polskiej estrady. Jak na razie swój akces wyrazili Izabela TrojanowskaAlicja MajewskaMajka Jeżowska, Andrzej Krzywy, Andrzej Piaseczny.

Grupa zachęca też fanów do nadsyłania swoich filmików, których fragmenty będą wykorzystane w teledysku do ostatniej piosenki Paszta.

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku

Zobacz też:

Witold Paszt przed śmiercią miał jedno życzenie. Zespół VOX planuje go zrealizować: "Czeka na występy"

Zespół VOX był naznaczony tragediami: śmierć, pobicie i załamanie psychiczne

Trojanowska wyznała, co Paszt powiedział przed śmiercią. To były jego ostatnie słowa

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama