Reklama
Reklama

Wielkie zamieszanie w "Pytaniu na śniadanie". Nagłe zmiany tym razem dotyczą wszystkich

Program "Pytanie na śniadanie" czekają kolejne zmiany. Tym razem jednak nie dotyczą nowych pracowników, a nowego... miejsca emisji programów. Według doniesień już w wakacje cała ekipa poranna TVP2 zacznie nadawać z nowoczesnej, gigantycznej hali zdjęciowej.

"Pytanie na śniadanie" z wielkimi zmianami

Program "Pytanie na śniadanie" od 2009 roku nadawany jest z tego samego charakterystycznego i lubianego przez widzów studia. Ludzie przyzwyczaili się też do częstej obecności gwiazd pod studiem w budynku B - w przeszklonej części z pięknym widokiem na miasto. Dlatego nie dziwi, że wieści o zmianie miejsca nadawania wzbudzają wiele emocji.

Co stanie się z dotychczasowym biurem? Niestety, nikt chętny nie może "podkraść" TVP miejsca. Aktualne studio programu śniadaniowego ma zająć kanał TVP Info.

Reklama

"Pytanie na śniadanie" TVP emitowane w wyjątkowych warunkach. Oto szczegóły

Jak donoszą Wirtualne Media, od wakacji "Pytanie na śniadanie" będą emitowane z nowoczesnej, gigantycznej hali zdjęciowej. Ta według aktualnych informacji jest już niemal gotowa.

"Przy Woronicza za chwilę zostanie oddana do użytku nowa gigantyczna hala zdjęciowa, do której przeniesie się “Pytanie na śniadanie". Przez to zyskamy wielką przestrzeń, w której znajdą się newsowe studia" - mówi portalowi Wirtualne media anonimowa osoba z kierownictwa TVP.

O jaką dokładnie halę chodzi? Jest ona umieszczona przy Woronicza 17. Jej koszt miał wahać się w granicach 150 mln złotych. Budowę zainaugurował w styczniu 2022 roku Jacek Kurski, ówczesny prezes TVP. Zapowiadano wtedy, że hala będzie sterowana systemami Smart i przystosowana do najnowocześniejszych procesów produkcyjnych opartych o sztuczną inteligencję.

"Nietypowy architektonicznie budynek, będzie składał się z 6 funkcjonalnych modułów, a w największym z nich będą odbywać się realizacje z udziałem nawet 300 osób" - zapowiadał wówczas Karol Zduńczyk, prezes firmy będącej generalnym wykonawcą obiektu.

Sam obiekt wzbudza ogromne emocje, ponieważ ma aż 20 tys. metrów kwadratowych. Na miejscu znajdzie się też sześć modułów studyjnych: nie brakuje przestrzeni na garderoby, reżyserkę, magazyn, biura, bistro oraz wygodny i bezpieczny parking.

Kiedy nowe studio "Pytania na śniadanie"?

Przeniesienie może nastąpić już w wakacje. Niedługo potem TVP Info "podkradnie" aktualne studio "PnŚ" na swoje potrzeby.

"Chcemy, żeby newsy wystartowały z nowego miejsca już 1 września. To profesjonalne studio, które ma 400 metrów kwadratowych powierzchni, jest bardzo wysokie, co odróżnia je od tego na placu, gdzie jak podskoczysz, to dotkniesz ręką sufitu. Niewykluczone, że jak dobrze zostanie zaaranżowana przestrzeń, to inne programy newsowe, takie jak "Teleexpress" czy "Panorama", również stamtąd będą nadawały" - dodał rozmówca wspomnianego portalu.

Czytaj też:

Kurska dowiedziała się o decyzji TVP. Widzowie nie zobaczą już uwielbianego serialu

Najpierw zwolnienie z TVP, a teraz niepokojące wieści. Opczowska drży o zdrowie

Poruszające słowa Rafała Królikowskiego. Tak wspomina zmarłego brata

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Pytanie na śniadanie" | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy