Reklama
Reklama

Wielkie poruszenie w Polskim Radiu. Gwiazdy z konkurencyjnych stacji przechodzą do publicznego nadawcy

Wygląda na to, że wielka modernizacja mediów publicznych właśnie weszła na kolejny poziom. Teraz nowy zarząd postanowił dokonać roszad personalnych w państwowych rozgłośniach radiowych. Słuchaczy PR już niebawem przywitają dziennikarze, którzy wcześniej związani byli z konkurencją.

Wielkie zmiany w mediach publicznych

Od kilku tygodni w mediach publicznych trwa wielka przebudowa, która zatacza coraz szersze kręgi. Choć na początku wydawało się, że decyzje nowego zarządu dotkną tylko najbardziej kontrowersyjne postaci związane z "dobrą zmianą", szybko okazało się, że na Woronicza nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Po serii zwolnień dziennikarzy związanych z serwisami informacyjnymi przyszedł czas na roszady personalne w "Pytaniu na śniadanie". Z porannym pasmem telewizyjnej Dwójki pożegnały się największe gwiazdy stacji - w tym między innymi Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski.

Reklama

W popularnym cyklu można teraz oglądać prezenterów, którzy przed laty związani byli z TVP i pożegnali się z pracodawcą w atmosferze skandalu. Do stacji wróciła już między innymi Katarzyna Dowbor i Beata Tadla.

Pod znakiem zapytania stanęła także dalsza emisja wielu kultowych formatów, w tym teleturnieju "Jaka to melodia" oraz "Koła fortuny".

Polskie Radio z nowymi prowadzącymi

Przebudowa publicznych mediów dotyczy jednak nie tylko TVP. Teraz wielkie zmiany dotknęły także programy Polskiego Radia. Podobnie jak w przypadku stacji telewizyjnych, szeregi rozgłośni zasilili dziennikarze wcześniej związani z konkurencją.

I tak jednym z najgłośniejszych transferów jest bez wątpienia powrót do radiowej Trójki Michała Nogasia, który wcześniej związany był między innymi z serwisami Agory, a także Radiem Nowy Świat. Redakcyjną koleżanką dziennikarza zostanie Katarzyna Borowiecka, która wcześniej pracowała między innymi w Radiu 357.

Nowe stanowisko otrzymał także znany z Tok FM Sebastian Szczeciak - teraz będzie on redaktorem naczelnym redaktorem Radia Szczecin. Zespół redakcyjny Radia Łódź zasili natomiast Małgorzata Błażewicz, którą do tej pory słuchacze znali ze współpracy z Eską.

Korespondentem PR w Berlinie został natomiast Adam Górczewski, a naczelną Radia Kielce była szefowa Radia Ostrołęka - Joanna Gergont.
Czy zmiany kadrowe wpłyną pozytywnie na zmodernizowane media publiczne?


Zobacz też:

Tomaszewska szczęśliwie urodziła. O ojcostwo posądzano Aleksandra Sikorę

Tomasz Sygut zapowiada usuwanie stanowisk i kanałów TVP. Idą duże zmiany

Herbuś powoli wychodzi na prostą. Stanie się czołową gwiazdą TVP i wróci na główną antenę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polskie Radio | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy