Reklama

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska jest polską tancerką, aktorką, prezenterką telewizyjną oraz osobowością telewizyjną. Występowała m.in. na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy w Wielkiej Operze Narodowej w Warszawie. Od 2018 roku jest związana z Telewizją Polską. Co wiemy o życiu polskiej artystki?
Ida Nowakowska - najważniejsze informacje
Ida Nowakowska /Arsen Petrovych/TVP/East News /East News

Ida Nowakowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  07.12.1990

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Jack Herndon
 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Wiktory

Ida Nowakowska jest polską tancerką, aktorką, prezenterką telewizyjną oraz osobowością telewizyjną. Występowała m.in. na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy w Wielkiej Operze Narodowej w Warszawie. Od 2018 roku jest związana z Telewizją Polską. Co wiemy o życiu polskiej artystki?

Młodość

Ida Nowakowska urodziła się 7 grudnia 1990 roku w Warszawie. Jest córką pisarza Marka Nowakowskiego i Joanny Marii Żamojdo. Ponadto od urodzenia ma podwójne obywatelstwo – polskie i amerykańskie. Ida już od dziecka próbowała swoich sił z tańcem. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W 2014 roku ukończyła także kierunek aktorstwa na Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W tym samym czasie studiowała również na uczelnianym Wydziale Nauk Politycznych ze specjalizacją w relacjach międzynarodowych. 

W czasie studiów występowała w wielu produkcjach filmowych, spektaklach komediowych, dramatycznych, a także musicalowych. Zagrała m.in. w festiwalowych filmach krótkometrażowych i teledyskach. Pracowała również jako tancerka na tournée z Bruno Marsem oraz Cee Lo Greenem. 

Kariera

Ida Nowakowska tańczyła w Nowym Jorku w Metropolitan Opera w „La Bayadere” oraz w Lincoln Center, gdzie zagrała główną rolę w musicalu „Reel to Real”. Udało jej się również zdobyć rolę w filmie „Out of Reach”, gdzie zagrała u boku Stevena Seagala. Po ukończeniu szkoły tanecznej Ida Nowakowska była aktorką i tancerką stołecznego teatru Janusza Józefowicza Studio Buffo. Była także solistką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Występowała w musicalach: „Piotruś Pan”, „Koty”, „Upiór w operze” i „Taniec wampirów”.

Karierę telewizyjną rozpoczęła w 2007 roku, występując w tanecznym talent show „You Can Dance – Po prostu tańcz”. Ostatecznie zajęła 9. miejsce. Rok później artystka rozpoczęła swoją karierę jako prezenterka telewizyjna, prowadząc program „Przymierzalnia”. 

Do telewizji powróciła w 2018 roku i wraz z Marceliną Zawadzką prowadziła program kulinarny „Bake Off Junior”. Ten moment zapoczątkował jej karierę w Telewizji Polskiej. W 2019 roku Ida Nowakowska zaczęła współprowadzić program śniadaniowy „Pytanie na śniadanie” w TVP2, a następnie program rozrywkowy „The Voice Kids”. Tego samego roku była również jurorką „Dance Dance Dance”

W 2020 roku została prowadzącą programu „Ameryka da się lubić”. Program jednak wypadł z ramówki TVP i nie jest już emitowany. W 2020 roku prezenterka przestała prowadzić „Pytanie na śniadanie”, a jej miejsce zajęła Katarzyna Cichopek

Życie prywatne

W 2015 roku Ida Nowakowska poślubiła Jacka Herndona. Para poznała się podczas pierwszego roku studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Na początku byli przyjaciółmi, ale pod koniec studiów narodziła się między nimi miłość. Podczas pierwszej wizyty w Polsce Jack oświadczył się Idzie pierścionkiem zrobionym ze złotego drucika, ponieważ wtedy nie było go stać na nic innego. Para wzięła ślub w polskiej parafii miasta Los Angeles.

Po ślubie mąż Idy Nowakowskiej otrzymał propozycję wyjazdu do Chin. Wtedy oboje zdecydowali się na przeprowadzkę, by Jack mógł realizować swoją karierę. Kiedy w 2019 roku otrzymał posadę w Paryżu, Ida już realizowała swoją karierę w Polsce. Ich związek był w dużej mierze na odległość. Z powodu pandemii koronawirusa para nie widziała się przez długi czas, jednak codziennie ze sobą rozmawiali. W 2020 roku Jack przyjechał do Polski. W maju 2021 roku artystka urodziła syna Maksymiliana Marka. 

Ida Nowakowska - Wiadomości

Ida Nowakowska - Wideo