Reklama
Reklama

Tyle zarabiają gwiazdy TVP. Holecka, Ogórek, Jakimowicz nie mogą narzekać

Praca w TVP należy do całkiem intratnych zajęć. Były już prezes Jacek Kurski dorobił się milionów na kierowaniu publiczną stacją, a jego najwierniejsi pracownicy też nie mogą narzekać. Oto ile (prawdopodobnie) zarabiają twarze stacji.

Jacek Kurski dorobił się milionów

Jacek Kurski przestał być prezesem TVP na początku września tego roku. Były już prezes zapewne będzie tęsknił za gmachem telewizji, a jeszcze bardziej za swoimi zarobkami, bo są godne pozazdroszczenia.

Jacek Kurski jako szef publicznej telewizji tylko w latach 2016 do 2020 zarobił ponad 2,7 mln zł:

— w 2016 r. 304 78,92 zł;
— w 2017 r. 545 892,60 zł;
— w 2018 r. 811 704,72 zł;
— w 2019 r. 758 859,36 zł;
— w 2020 r. 290 121 zł.

Brak jest danych o zarobkach prezesa TVP za rok 2021 oraz 2022. Jak przypuszcza się, w tym czasie doszedł do tego, co najmniej kolejny milion złotych. Jednak już z podanych wyliczeń wynika, że wynagrodzenie  Kurskiego od 2016 do 2020 roku jest zaskakujące. Jeśli przyjąć, że najniższe wynagrodzenie w naszym kraju wynosi 3010 brutto, to oznacza to, iż przeciętny Kowalski musiałby pracować 74 lata, by zarobić tyle, co prezes TVP w pięć lat!

Reklama

Danuta Holecka twarz "Wiadomości"

Danuta Holecka od lat pozostaje wierna TVP. Od dawna cieszy się przychylnością władz stacji i ma wynegocjowane świetne warunki zatrudnienia. Można przypuszczać, że jest na tyle dobrze opłacana, że stacja może być pewna jej lojalności. Choć zarząd TVP od dawna wzbrania się przed ujawnieniem zarobków swoich pracowników. Można jednak przypuszczać, że Danuta Holecka zarabia najlepiej z całej tamtejszej ekipy, a biorąc pod uwagę kwoty obowiązujące w tej branży, z pewnością nie jest to mniej niż 50 tys. zł. To tylko płaca zasadnicza! Jako kierująca głównym wydaniem "Wiadomości" na pewno otrzymuje liczne premie i dodatki. Ma też osobne wpływy za wystąpienia w innych stacjach i programach. Po zsumowaniu z pewnością jest to pokaźna kwota.

Holecka nieźle zarabia jako prezenterka, ale jej majątek to nie tylko wpływy z TVP. Jest żoną znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Mąż Holeckiej jest właścicielem kilku prywatnych parkingów w najlepszych lokalizacjach w stolicy. Biorąc pod uwagę, jak trudno zaparkować w centrum, można przypuszczać, że jest to dochodowy biznes.

Magdalena Ogórek gwiazda TVP Info

Magdalena Ogórek dokonała prawdziwej volty i po tym, jak była gwiazdą lewicy, a nawet jej kandydatką na prezydenta RP, nagle zupełnie zmieniła front i związała się z prawicą. Dzisiaj jest gwiazdą TVP Info, gdzie prowadzi program "W tyle wizji" oraz "Plan dnia". Przez jakiś czas była gospodynią "W kontrze", jednak zrezygnowała z tego formatu, podobno nie chciała już współpracować z Jarosławem Jakimowiczem. Nie wiadomo ile dokładnie Ogórek zarabia w TVP, jednak najbardziej cenieni pracownicy stacji dostają ok. 30-40 tys. zł miesięcznie. Można przypuszczać, że na konto Magdaleny Ogórek wpływają podobne kwoty. 

Ogórek dodatkowo jest właścicielką jednoosobowej firmy M-Media i autorką książek o tematyce historycznej, z których "Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków" stała się bestsellerem. Publicystka regularnie publikuje artykuły w prawicowej prasie. Do niedawna była także związana z Radiem Łódź. W mediach społecznościowych słynie z tego, że w swoich stylizacjach oznacza marki ubrań i galanterii. Dzięki temu wiemy, że gwiazda TVP nie stroni od luksusowych marek najlepszych projektantów mody. Widać, że nie zarabia źle, skoro stać ja na coraz to nowe torebki Miu Miu, Gucci, Dolce & Gabbana czy buty Manolo Blahnika.

Jarosław Jakimowicz kontrowersyjny prezenter

Jarosław Jakimowicz to aktor, który przed laty zdobył sławę dzięki filmowi "Młode Wilki". Potem na wiele lat zniknął i, chcąc o sobie przypomnieć, wziął udział w programie stacji TVN "Big Brother". Od tego momentu słynął głównie ze swojego romansu z kontrowersyjną gwiazdą Jolą Rutowicz. Aktor miał jednak parcie na szkło i zaczął konsekwentnie pojawiać się w programach TVP, gdzie jako gość dzielił się swoimi opiniami. Aż wreszcie nadarzyła się okazja. Będąc u Michała Rachonia, Jarosław Jakimowicz podbiegł do wchodzącego po nim na wizję Antoniego Macierewicza, uścisnął mu dłoń i podziękował "za kraj, w którym żyje i za niepodległość". Już kilka tygodni później otrzymał posadę w "Pytaniu na śniadanie extra" a później w TVP Info. Jak pisaliśmy wyżej, prowadzi tam program "W kontrze". Na początku towarzyszyła mu na wizji Magdalena Ogórek, potem Agnieszka Oszczyk, a obecnie Anna Popek. 

Ile obecnie zarabia Jakimowicz w TVP Info, nie wiadomo dokładnie, jednak kiedy zaczynał tam pracę przed dwoma laty, jeden ze współpracowników wygadał się w rozmowie z "Pudelkiem" 

"Za jeden dyżur Jakimowicz dostaje 1,5 tys. złotych, a w tygodniu ma ich co najmniej trzy, zależy od tygodnia. Zarabia więc co najmniej 18 tysięcy złotych miesięcznie - za trzy godziny pracy w tygodniu" - ujawnia "Pudelek" słowa pracownika stacji TVP.

Zobacz też:

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP! Kto go zastąpi?

Metamorfoza Danuty Holeckiej. Nowa fryzura odjęła jej lat

Danuta Holecka w końcu się doczekała! Zaskakujące wieści płyną z TVP!

Jarosław Jakimowicz z "genialną" radą dla Polaków narzekających na ceny ogrzewania

***


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy