Reklama
Reklama

To ona zrobiła czystki w TVN. Lidia Kazen jest nie do powstrzymania

Czystki w "Dzień Dobry TVN" z pewnością będą się śniły po nocach celebrytom w TVN. W jednej chwili z programem pożegnało się 6 osób, a za pracę podziękowano im... mailem. Kim jest Lidia Kazen, następczyni Edwarda Miszczaka i współtwórczyni kariery Przemysława Kossakowskiego?

To ona zrobiła czystki w TVN. Lidia Kazen jest nie do powstrzymania

O tej czystce w "Dzień Dobry TVN" mówiły wszystkie media. W jednej chwili pracę straciła Małgorzata RozenekAgnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Ohme, Anna KalczyńskaFilip Chajzer i Andrzej Sołtysik. Choć niektóre osoby nie żegnają się z TVN na dobre, to mimo wszystko taki sposób potraktowania wieloletnich pracowników jest co najmniej dziwny. Po przejściu Edwarda Miszczaka do telewizji Polsat, w TVN zrobiło się miejsce dla nowej osoby, która rozwinie skrzydła programowe. To właśnie Lidia Kazen podjęła się tego zadania.

Reklama

Lidia Kazen. Kim jest nemezis celebrytów z "Dzień Dobry TVN"?

Lidia Kazen po odejściu Edwarda Miszczaka objęła rolę dyrektora programowego TVN. Ma doświadczenie, ponieważ na takim samym stanowisku zasiadała w TTV i Playerze. Jednak objęcie przez nią stanowiska nie było mile widziane wśród prezenterów, którzy zawdzięczali Edwardowi posadę - pewnie z góry wiedzieli, że prędzej czy później ich przygoda się skończy.

To właśnie nemezis czystki w "Dzień Dobry TVN" wprowadziła do Polski takie formaty jak: "Project Cupid", "Gogglebox. Przed telewizorem", "Królowe życia", "Prince Charming", "Generał", "Alfabet mafii", czy "Alfabet mafii. Dekada mafijnej Warszawy".

Prywatnie Lidia Kazen ma "liczną rodzinę, która rozsiana jest po całym kraju" i często podróżuje.

Przemysław Kossakowski zawdzięcza jej karierę w telewizji

Wielką szansę na karierę w telewizji otrzymał od Lidii Przemysław Kossakowski, który wowczas borykał się z brakiem pracy. Kazen jako dobra znajoma Kossakowskiego, a później Martyny Wojciechowskiej, bawiła się na ich ślubie i weselu. Gdy Przemek postanowił odejść od Martyny i showbiznesu, przede wszystkim podziękował Kazen.

"Chciałbym podziękować mojej przyjaciółce, Lidce Kazen, która dziesięć lat temu uwierzyła w bezrobotnego artystę, powierzając mu prowadzenie programów telewizyjnych, a dziś przyjmuje moją decyzję ze zrozumieniem i szacunkiem" - mówił wówczas Kossakowski.

Monika Richardson wbija szpilę Lidii Kazen. Napisała o niej gorzkie słowa

Monika Richardson, która pracowała w TTV nie wspomina miło Lidii Kazen ani polityki stosowanej przez TVN. Dziennikarka wyznała, że nie mogła wytrzymać złej atmosfery w pracy przez docinki w jej kierunku od dyrektor programowej. Oto jak Richardson skomentowała ostatnią falę zwolnień w TVN.

"Czego nie rozumiecie? TVN to już pełną gębą globalna korporacja, w której nigdy nie było miejsca na sentymenty (...) A że pani Kazen wystarczająco długo terminowała u Wielkiego Socjotechnika, to z rozkoszą będzie rozstawiać te ludzkie pionki, by potem, z równie dużą satysfakcją, zmieść je z planszy. Takie stare przysłowie chodzi mi po głowie: Nosił wilk razy kilka..." - podsumowała Monika Richardson czystki w "DDTVN".

Zobacz też:

Lidia Kazen i Przemysław Kossakowskim są ze sobą blisko. To ona wspierała go, gdy uciekł od Wojciechowskiej

Wiadomo, kto zastąpi dawnych prezenterów "Dzień Dobry TVN". Mocne zaskoczenia. Widzowie ich zaakceptują?
Wendzikowska celebruje czystki w TVN? Przyłapana na świętowaniu w klubie
Ohme przerwała milczenie. Otworzyła się na to, co działo się w TVN poza kamerami

Małgorzata Rozenek-Majdan traci pracę w "Dzień Dobry TVN". Internauci dopięli swego

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama