Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

„Takiego przegięcia nie było nigdy”! Maciej Orłoś o odejściu z TVP!

Maciej Orłoś (56 l.) po 25 latach pracy w „Teleexpressie” odszedł z TVP. Ponownie skomentował tę sytuację, tym razem u Kuby Wojewódzkiego.

Dziennikarz już niejednokrotnie mówił o swojej decyzji. Pożegnanie z serwisem informacyjnym, który prowadził od wielu lat, nie było dla niego łatwe.

Reklama

Widać, że mimo upływu czasu, Maciej w dalszym ciągu nie może pogodzić się z "dobrą zmianą", jaka zaszła w telewizji publicznej.

Wczoraj Orłoś był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego i prezenter znów nie potrafił ukryć emocji, które budzi w nim temat jego byłej pracy.

Zapytany przez Kubę, o to czy wróciłby do TVP, jeżeli dostałby taką propozycję, odpowiedział:

"Nie widzę takiej możliwości, bo przestałem wierzyć w tę instytucję. Chciałbym żeby TVN był telewizją publiczną. Nie wiem, czy politycy przepracowali temat TVP, żeby nie dotyczyła ich samych. Nie wierzę w to, w związku z tym nie widzę takiej sytuacji, żeby ktoś mnie przekonał. Gdybym zobaczył, że jest nowa ustawa, w której są gwarancje, że nie będzie telefonów, nacisków, partyjniactwa. Ono było zawsze, ale w ostatnim czasie ta sytuacja jest wyjątkowa. Takiego przegięcia w jedną stronę nie było tak, jak jest teraz". 

Teraz Maciek jest członkiem zespołu telewizji wirtualnej "WP1", gdzie prowadzi serwis informacyjny. Prestiż tej pracy jest znacznie mniejszy, ale może akurat ta zmiana okaże się dla Orłosia szczęśliwa?

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Orłoś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje