Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Syn Edyty Górniak jednak pójdzie do komunii! Kto podjął taką decyzję?!

Edyta Górniak (44 l.) długo nie mogła zdecydować się jaką religię chce wyznawać. Teraz artystka wydaje się być przekonana o słuszności swoich poglądów i stara się do nich przekonać swojego syna Allana (13 l.).

Piosenkarka przez kilka dobrych lat była zafascynowana filozofią buddyjską. Odwróciła się wówczas od Kościoła Katolickiego i szukała sposobu na wyciszenie się.

Reklama

Ta droga jednak zawiodła i gwiazda wróciła do wiary chrześcijańskiej. Teraz, jak nigdy wcześniej, czuje mocną więź z Bogiem i pragnie, by jej syn Allan też taką nawiązał. Po przeprowadzce do Los Angeles, Edyta zapisała Allana do katolickiej szkoły, co pomogło mu lepiej zrozumieć tę religię.

Diwa chętnie opowiada o swoim nawróceniu, a także o tym jak ważna jest dla niej wiara i co jej takiego dała w życiu. Chciałaby dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze, w tym i głębokiej wiary.

Teraz postanowiła również, że Allan jest gotowy do przyjęcia sakramentu Komunii Świętej. Jak sama podkreśla, jej syn nie przyjął komunii wtedy, kiedy inne dzieci, czyli w wieku 8 lat, bo mentalnie nie był na to gotowy.

"Zapytałam Allan wtedy, czy wie, co znaczy Komunia Święta. Powiedział mi, że jest msza, a potem dostaje się zegarek lub rower. Moim zdaniem w życiu bardzo ważne jest, by wszystko robić ze zrozumieniem tego, co się robi w danym momencie. Mój syn, kiedy wszystkie dzieci miały komunię, nie miał świadomości, a taki moment zasługuje na najwyższe zrozumienie i odczuwanie tego sakramentu" - tłumaczy w rozmowie z tabloidem "Super Express" artystka.

Edzię cieszy fakt, że Allan zrozumiał powagę sytuacji i dostrzegł głębszy sens całego wydarzenia, niż tylko otrzymywanie prezentów.

"Myślę, że jego gotowość jest w dużym stopniu wynikiem nienachalnych rozmów o miłości Jezusa do nas, ludzi. Także tego, że najbliższa rodzina Allana jest katolicka a jednocześnie szkoła, do której uczęszcza, poszerzyła jego wiedzę, a tym samym rozumienie. Swoją gotowość na Komunię potwierdził podczas kilku mszy w czasie Świąt Wielkanocnych" - dodaje na zakończenie rozmowy Górniak. 

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »