Reklama
Reklama

Siostrze Igi Świątek pociekły łzy na Gali Mistrzów Sportu 2023. Wszystko przez przemowę ich ojca

Iga Świątek (21 l.) na Gali Mistrzów Sportu 2023 została ogłoszona Sportowcem Roku 2022. Emocjonalne przemówienie jej ojca Tomasza Świątka (58 l.) doprowadziło do łez Agatę Świątek, jego drugą córkę. Kamery przyłapały starszą siostrę tenisistki podczas wzruszającego momentu, kiedy wycierała łzy. Nic dziwnego, ponieważ to dzięki Agacie Iga zajęła się sportem "na poważnie". Co wiemy jeszcze o siostrze Igi Świątek?

Gala Mistrzów Sportu 2023. Iga Świątek została Sportowcem Roku 2022

Rok 2022 upłynął pod znakiem tenisowej rakiety, którą dzierżyła w dłoni Iga Świątek. Dziesiątki wygranych meczów i kilka turniejów, a także bycie od kwietnia numerem 1. w klasyfikacji WTA to powód do dumy dla samej tenisistki, ale też jej rodziny i teamu sportowego. Największym przegranym w plebiscycie został... Robert Lewandowski, który już 4 razy zdobył tytuł Sportowca Roku, a teraz zdobył dopiero 3. miejsce. Tym razem się nie udało, ale z pewnością internet zaowocuje nowymi memami z Igą i Robertem w roli głównej.

Reklama

Obecnie Iga Świątek przygotowuje się do kolejnego turnieju - tym razem w Australii. Z wiadomych przyczyn nie mogła uczestniczyć na sobotniej Gali Mistrzów Sportu 2023. W imieniu nieobecnej Igi Świątek, statuetkę odebrał jej ojciec Tomasz Świątek.

Gala Mistrzów Sportu 2023. Przemówienie Tomasza Świątka

Iga Świątek niewiele mówi o swoich relacjach z mamą. Według Doroty Świątek jej kontakt z córką jest "mocno ograniczony", a gratulacje przesyła Idze... mailem. Zdecydowanie częściej mówi i dziękuje za wszystko swojemu ojcu Tomaszowi, który zachęcał ją do uprawiania sportu, jeździł z nią na zawody, a także był członkiem jej zespołu trenerskiego.

Słowa wypowiedziane podczas odebrania nagrody wzruszyły wszystkich. Tomasz Świątek nie ukrywał emocji i ze stresu zapomniał swojego przemówienia, które wcześniej przygotował.

"Przyznaję się, miałem przygotowane coś do powiedzenia, ale to jest tak niesamowite przeżycie dla mnie jako ojca, że szczerze mówiąc odebrało mi trochę mowę. Jestem dumny z tego, co Iga osiągnęła. Sam zostałem kilkanaście razy zaskoczony. Liczyłem kiedyś, że zrobi takie wyniki, ale nie sądziłem, że zrobi to w jednym roku. Duma mnie jeszcze bardziej rozpiera, bo umiała się odnaleźć jako ambasadorka Polski. Wspierała parę inicjatyw. Jest przeciwna wojnie, która trwa na Ukrainie i głośno o tym mówi. Nie godzi się z tym, żeby tak było" - wyznał wzruszony tata Igi Świątek.

To właśnie po tych słowach kamery zrobiły zbliżenie na siostrę Igi Świątek, Agatę, która nie wytrzymała wzruszenia i po policzkach spłynęły jej łzy.

Gala Mistrzów Sportu 2023. Siostra Igi Świątek nie mogła powstrzymać łez

Przemówienie Tomasza Świątka wzruszyło Agatę Świątek, która wraz z nim była obecna na Gali. Nic dziwnego, ponieważ to dzięki Agacie Iga zaczęła grać w tenisa w wieku 6 lat.  Tenisowe szlaki przetarła jej starsza o trzy lata siostra Agata, która dzielnie wspierała młodszą siostrzyczkę w zawodowej karierze.

Agata Świątek została przyłapana przez kamery na Gali Mistrzów Sportu 2023 kiedy wycierała sobie łzy chusteczką. Nic dziwnego, ponieważ osiągnięcia jej siostry w wieku 21 to nie lada wyczyn. Agata Świątek studiuje stomatologię na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

"Chciałem podziękować całemu sztabowi tzn. całej kadrze trenerskiej, która jest z nią cały czas w tych dobrych i złych chwilach, a także całemu zespołowi PR" - powiedział na koniec Tomasz Świątek.

Zobacz też:

Gala Mistrzów Sportu 2023. Wszystkie wyniki plebiscytu

Iga Świątek, czyli memy o "g**niarze z paletkom" i Robercie Lewandowskim. To hit internetu! [MEMY]

Ile zarabia Iga Świątek? Mogłaby już przejść na emeryturę

Jak mieszka Iga Świątek? Warunki życia są zaskakujące. Kariera zupełnie jej nie zmieniła?

Iga Świątek przegoni Radwańską na liście najbogatszych Polek? Jej rodzice nigdy w to nie wątpili

Czy Iga Świątek ma chłopaka? Ujawniamy odpowiedź na nurtujące pytanie fanów tenisistki

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy