Reklama
Reklama

Sąsiedzi księcia Harry'ego zabrali głos. O tym jeszcze nikt nie wspominał!

Autobiografia księcia Harry'ego pobiła rekord sprzedaży ustanowiony przez książki J.K. Rowling o przygodach Harry'ego Pottera. Jednak nie wszędzie "Spare" cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego?

Książka "Spare" księcia Harry'ego na liście rekordów Guinnessa

Książka autorstwa księcia Harry'ego "Spare" ("Ten drugi") pobiła rekord Guinnessa, jako najszybciej sprzedająca się książka wszech czasów z gatunku literatury faktu. 

Autobiografia, zawierająca intymne szczegóły z życia i rodziny Sussexa, sprzedała się w dniu premiery w liczbie 1,43 mln egzemplarzy! Poprzedni rekord w książkach z gatunku literatury faktu należał do Baracka Obamy i jego pamiętnika "Ziemia Obiecana" z 2020 roku. Ta pozycja w dniu premiery sprzedała się w liczbie 887 tys. egzemplarzy.

Reklama

"Zawsze wiedzieliśmy, że ta książka poleci wysoko, ale to przekracza nawet nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania. O ile wiemy, jedyne książki, które sprzedawały się lepiej w pierwszym dniu, to te, w których główną rolę odgrywa inny Harry (Potter)" - powiedział dyrektor zarządzający wydawnictwa Larry Finlay.

"Spare" za oceanem nie ma takiego popytu

Nie wszędzie jednak książka księcia Harry'ego cieszy się takim powodzeniem. Okazuje się, że za oceanem, w miasteczku gdzie teraz mieszkają Sussexowie, pierwszego dnia nie sprzedano ani jednego egzemplarza "Spare". Wyjaśnienie tego może być proste. W Montecito na początku stycznia szalały burze i mieszkańcy w obawie przed lawinami błotnymi, nie wychodzili z domu. 

W niektórych rejonach trwała nawet ewakuacja. Jednak przez cały kolejny tydzień, choć sytuacja pogodowa poprawiła się, sprzedaż książki wcale nie była lepsza. W ciągu prawie dwóch tygodni w księgarni w Montecito sprzedano 30 egzemplarzy autobiografii Harry'ego.

"Zadzwonił do mnie reporter z Anglii. Zapytał mnie, ile książek sprzedaliśmy, a ja odpowiedziałem: "Żadnych - zero". Trwa ewakuacja" - wspomina pierwszy dzień właścicielka księgarni Tecolote w Montecito, Mary Sheldon na łamach "The Guardian".

Przypomnijmy, że kalifornijskie miasteczko Montecito, w którym obecnie mieszkają Harry i Meghan Markle z dziećmi, liczy 10 000 mieszkańców. Do sąsiadów książęcej pary należą między innymi Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres, Gwyneth Paltrow oraz Katy Perry i Orlando Bloom.

Oczywiście Sussexowie nie są tu anonimowi. Mieszkańcy plotkują, gdzie i kiedy widzieli Meghan na zakupach albo że Harry sam lub z ochroniarzem był widziany podczas jazdy na rowerze na plażę. Przyłapano go też na grze w golfa lub w polo w Santa Barbara Polo Club.

Zapytany przez Guardiana redaktor lokalnej gazety twierdzi, że dla mieszkańców miasta, jeśli nie dla większości Amerykanów, królewska historia nie jest interesująca: "To coś, o czym słyszeliśmy, ale tak naprawdę nie jest to nasza kultura". Z kolei najbardziej znany pisarz mieszkający w Montecito, TC Boyle od razu zapowiada, że nie jest zainteresowany autobiografią swojego sąsiada:

"Nie przeczytałem tego, nie przeczytam."

Co zawiera autobiografia księcia Harry'ego?

Książę Harry (38 l.) w autobiograficznej książce zatytułowanej "Spare" nie szczędził czytelnikom najintymniejszych szczegółów swojego życia. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej nie dowierzają, czytając kolejne zwierzenia zbuntowanego księcia. Wyliczmy je po kolei.

1. Są wśród nich historie dotyczące szczegółów z życia seksualnego Harry'ego. Sussex opisuje szczegółowo między innymi hotelowe igraszki z Meghan Markle. Brytyjska prasa określiła te fragmenty "Spare", jako tanie romansidło, które mogłoby konkurować z książkami Natashy Oakley, która jest brytyjską autorką romansów w typie harlequinów.

2. Pretensje do króla Karola III, który zdanie Harry'ego nie potrafi być ojcem.

3. Relacje z macochą królową Camillą. Harry uważał ją za niebezpieczną i odradzał ojcu poślubienie Camilli. Napisał, że żona króla Karola, by się zrehabilitować w oczach poddanych, poświęciła Harry'ego dla swojego PRu.

4. Książę Harry nie wierzył w śmierć swojej matki księżnej Diany. Miał już 13 lat, a wierzył w historie spiskowe, że jego matka przeżyłą wypadek.

5. W "Spare" Harry raczy czytelników takimi historiami jak... odmrożony penis. W 2011 roku Sussex zdecydował się wziąć udział w charytatywnej wyprawie na biegun północny.

6. Sussex opowiedział szczegółowo, jak stracił dziewictwo ze starszą od siebie kobietą. 

7. Książę przyznał się też do swoich sukcesów wojskowych. Wyliczył szczegółowo ilu zabił talibów w czasie operacji wojskowych, w których brał udział.

Zobacz też:

Księżna Kate nagle zniknęła z dziećmi. Płyną porażające wieści z Wielkiej Brytanii! Poruszenie w Pałacu!

Meghan Markle wyda wspomnienia. Rodzina królewska już wie, co z tym zrobić

Książę Harry chce pojednania z rodziną królewską? Udzielił kolejnych wywiadów!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry | Spare | Meghan Markle | Oprah Winfrey | Barack Obama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy