Reklama
Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: te polskie gwiazdy nie mają matury! Znasz je wszystkie?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 oficjalnie rozpoczęte! Od dziś młodsi i starsi uczniowie będą nabywać edukację. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Jak widać w polskim show-biznesie nie zawsze trzeba mieć wykształcenie. Oto polskie gwiazdy, które nawet nie mają matury!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 to zawsze ogromny stres dla dzieci i rodziców. Młodzi uczniowie martwią się, czy znajdą fajnych kolegów i koleżanki, a rodzice obawiają się, czy ich dzieci poradzą sobie z nauką. Jak pokazuje polski show-biznes, nie zawsze trzeba mieć wykształcenie, a nawet matury, aby odnieść sukces. Niektóre polskie gwiazdy odniosły sukces bez podejścia do matury lub oblały test. Kto wśród polskich gwiazd nie ma matury?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: oto polskie gwiazdy BEZ MATURY

Oto gwiazdy, które sobie doskonale poradziły BEZ ZDANEJ MATURY! Czasem wystarczy talent, czasem ciężka praca. Wiadomo jednak, że show-biznes jest konkurencyjnym "rynkiem", a im więcej umiesz (lub masz znajomości), tym lepiej. Które gwiazdy wolały skupić się na karierze niż ślęczeniem nad książkami po nocach? 

Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Edyta Górniak była zbyt zajęta, by zdać egzamin

Edyta Górniak dawno temu wyznała tabloidom, że kariera pochłonęła ją na tyle, że nie miała czau przystąpić do matury. Trudno się dziwić, już jako nastolatka zrobiła oszałamiającą karierę.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Robert Gawliński zorganizowałby koncert niewykształconych artystów

Robert Gawliński nie ma matury, choć ma na swoim koncie średnie wykształcenie. Jak widać twórca przeboju "Son of the Blue Sky" (posłuchaj!), "Baśka" (sprawdź!), "Here I Am", "Urke", czy "Bohema" (posłuchaj!) wcale nie potrzebował papieru. 

Pewnego czasu wpadł nawet na genialny pomysł: "Myślę, że wspólny koncert takich wykonawców (bez matury) byłby jednym z lepszych koncertów artystycznych".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Agnieszka Chylińska jasno się wypowiedziała o nauczycielach

Agnieszka Chylińska nigdy nie wypowiadała się dobrze na temat szkoły, nauczycieli i systemu edukacji. Przestała  interesować się szkołą, kiedy rozpoczęła karierę wokalistki w zespole O.N.A. (posłuchaj!) Jako licealistka zapisała w swoim pamiętniku:

Odbierając nagrodę "Fryderyka" w 2006 roku powiedziała do mikrofonu: "25 lat, a ja ciągle przed maturą". Na pożegnanie Chylińska wypowiedziała soczystą wiadoość: "Nauczyciele - fuck off, nienawidzę was".

Co ciekawe, w 2015 roku, Agnieszka Chylińska odebrała odznaczenie Gloria Artis od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej. Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie data wręczenia nagrody - był to akurat "Dzień Nauczyciela". Ironia, co nie?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Kamil Bednarek wolał karierę niż papierek

Kamil Bednarek dzięki muzycznemu show zawładną sercami młodych fanek regge (posłuchaj!). I tak jak większość zachłyśniętych sukcesem gwiazd, wybrał karierę zamiast egzaminu dojrzałości.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Paulina Młynarska

Paulina Młynarska zawsze "szła pod wiatr". Już w wieku 16 lat usamodzielniła się i wyjechała do Francji na plan serialu erotycznego "Różowa seria". Przerwała edukację na etapie liceum i nie ma świadectwa dojrzałości.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Popek Monster

Popek Monster, czyli Paweł Mikołajuw, a dla innych słynny Król Albanii to człowiek wszechstronny (sprawdź!). Jest ojcem, muzykiem, raperem, bokserem, tancerzem, wojownikiem MMA. Miał także przeszłość kryminalną, leżał w śpiączce po zażyciu narkotyków i... nie ma matury.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Kayah

Kayah (posłuchaj!), czyli Katarzyna Magda Rooijens z domu Szczot przestała interesować się nauką podczas nagrywania swojego pierwszego długogrającego albumu. Kalkulacja była prosta: wybrała karierę zamiast nauki do matury. Jak na tym wyszła? Wygląda na to, że całkiem nieźle!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Dawid Kwiatkowski

Oto szokująca wiadomość dla wszystkich fanek Dawida Kwiatkowskiego - wokalista nie ma matury. Jak to się stało? Kariera spowodowała, że nie miał możliwości pogodzić pracy z nauką. W wywiadzie dla magazynu "VIVA!" muzyk opowiadał o swoich perypetiach ze szkołą.

Ostatecznie Dawid Kwiatkowski (posłuchaj!) trafił do grona polskich artystów, którzy nie mają matury (ani ukończonego liceum).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Maciej Maleńczuk

Kontrowersyjny wokalista i rockowy poeta nie ukończył liceum, więc nie ma także matury. Co więcej, uczęszczał do kilku szkół podstawowych i zawodowych. Został za to muzykiem (posłuchaj!), którego słuchają z zaciekawieniem i starsi i młodsi outsiderzy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Robert Kubica

Robert Kubica już od dziecka wiedział, że jego pasją i celem życiowym są wyścigi samochodowe. Jak powiedział, tak zrobił - karierę zrobił, ale matury nie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Bedoes

Bedoes, czyli raper młodego pokolenia nie ukończył liceum, ale za to stworzył hity, które zapewniły mu sławę i pieniądze (posłuchaj!). Dziś jest w tak komfortowej sytuacji, że mógłby iść spokojnie na emeryturę.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023: Szymon Majewski

Matura z matematyki to koszmar wszystkich humanistów. Niestety, dla Szymona Majewskiego niezdana matura stała się przyczyną depresji i stanów lękowych. 

Dlatego w 2006 roku, po wielu latach od oblanej matury z matermatyki w 1987, Szymon Majewski pozwał Romana Giertycha na 1,5 miliona złotych odszkodowania za oblaną maturę i straty moralne. Co skłoniło go do takiego kroku? Roman Giertych zatwierdził bowiem amnestię maturalną w 2006 r.

Zobacz też: 

Matura 2022. Matematyka - poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Gwiazdy wspierają dzieci w dniu matury. Polały się łzy

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy