Reklama

Reklama

Reklama

Popkillery 2022 nagrody branży hip-hopowej rozdane [ZDJĘCIA]

We wtorek 26 kwietnia odbyła się gala rozdania nagród branży hip-hopowej Popkillery 2022. Specjalną nagrodę "Warszawskiego rapera 30-lecia" odebrał Sokół. Najlepszym raperem według publiczności został Bedoes, a najwięcej, bo aż siedem statuetek zgarnął Mata.

Popkillery 2022. Sokół najlepszym raperem 30-lecia

Najważniejszym momentem tegorocznej imprezy było przyznanie statuetki Warszawskiego rapera 30-lecia Sokołowi (posłuchaj!). Walczył o tę nagrodę z nominowanymi Eldo, Pezetem, Taco Hemingway'em, Tede, Włodim. To była wyjątkowa nagroda. W tej kategorii oprócz Gremium Dziennikarskiego i Publiczności głosowało dodatkowo specjalne Gremium Artystyczne, w którym znalazło się 15 bardzo ważnych dla warszawskiej sceny raperów, reprezentujących zarazem 15 stołecznych ekip.

Reklama

Rekordzistą tegorocznych Popkillerów okazał się raper Mata (sprawdź!). Autor "Młodego Matczaka" zdobył aż siedem statuetek, w tym jedną za teledysk do utworu "Patoreakcja" (zobacz!). Przyznano mu także statuetki za Singiel roku i singiel roku publiczności, album roku, czy zaangażowany utwór roku. Niestety Mata nie był obecny podczas gali i nagrodę w jego imieniu za Teledysk Roku odebrał z rąk Michała Milowicza Nowciax z Ekipy.

Odkryciem roku okazał się Kinny Zimmer (posłuchaj!), zaś Falcon1 otrzymał statuetkę jako najlepszy DJ roku. Najlepszym raperem według publiczności został Bedoes (sprawdź!). Złotego Popkillera wręczono Liroyowi (posłuchaj!). 

Rademenez odebrał specjalną statuetkę za to, że rapował przez 36 godzin, dzięki czemu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
W tym roku organizatorzy pochwalili się, że publiczność oddała wyjątkowo dużą liczbę głosów, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu imprezą i całą inicjatywą, jaką są Popkillery. Przypomnijmy, że statuetki odwzorowujące osłonę na mikrofon, tzw. popkiller, zostały rozdane już po raz czwarty.

Relację z imprezy można zobaczyć w naszej galerii.

Zobacz też:

Krystyna Janda weszła na scenę z nietypowym rekwizytem. Zszokowała obecnych w teatrze

Justyna Steczkowska kaja się publicznie. "Jak ja mogłam???"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mata | Piotr Liroy-Marzec | Popkiller

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy