Reklama
Reklama

Polsat Hit Festiwal. Takie były początki sopockiego święta muzyki

Polsat Hit Festiwal wystartował po raz pierwszy w 2015 roku. Wówczas w sopockiej Operze Leśnej rozbrzmiewały hity Donatana i Cleo, Czadomena, Grzegorza Hyżego. Wystąpił też Mrozu z Sound’n’Grace, a swoje jubileusze mieli Zakopower oraz Beata Kozidrak z grupą Bajm.

Polsat Hit Festiwal pierwszy raz został zorganizowany przez stację Polsat oraz miasto Sopot w 2015 roku. Wówczas jeszcze impreza nosiła nazwę Polsat SuperHit Festiwal. Już wtedy sopockie święto muzyki zdobyło uznanie widzów.

Pierwszy Polsat SuperHit Festiwal

Polsat w ostatni weekend maja 2015 roku królował w mediach. Pierwsza edycja Polsat SuperHit Festiwal okazała się hitem. Nowy pomysł na sopocki festiwal już wtedy spodobał się widzom. Impreza została zorganizowana z rozmachem: 50 wykonawców, 2 Bursztynowe Słowiki, 13 statuetek SuperHit Festiwal. Już pierwszego dnia ze sceny Opery Leśnej rozbrzmiały największe hity 2014 roku. 

Reklama

W "Koncercie Platynowym" wystąpili artyści, którzy uzyskali sprzedaż swojej płyty w 2014 roku co najmniej na poziomie platyny. W tym gronie znaleźli się Mela Koteluk, Artur Rojek, Sylwia Grzeszczak, Cleo, Enej i Dawid Podsiadło, którego płyta zdobyła status diamentowej. To właśnie Podsiadło otrzymał pierwszego z dwóch Bursztynowych Słowików. 

Dodatkowo Na Polsat Hit Festiwal wystąpił Muniek Staszczyk z warszawskimi przebojami Szwagierkolaski.

Kolejny dzień należał do wykonawców radiowych przebojów. W Operze Leśnej wystąpili Liber i Natalia Szroeder, Maciek Maleńczuk, Bracia, Ania Wyszkoni, Mesajah i Najlepszy Przekaz W Mieście. 

Ponadto rozbrzmiały góralskie nuty Zakopower oraz przeboje Beaty Kozidrak i Bajmu. Na zakończenie wokalistka otrzymała Bursztynowego Słowika z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. 
Kto w tym roku odbierze to cenne trofeum? Jesteście ciekawi?  

Polsat Hit Festiwal 2024

Polsat Hit Festiwal doczekał się ósmej odsłony. Tym razem odświeżono nieco formułę, zmieniono logo i nazwę. W 2024 roku na widzów Polsatu i publiczność w Operze Leśnej czekają dwa dni wypełnione największymi przebojami i wyjątkowymi muzycznymi jubileuszami. 24 i 25 maja Sopot tradycyjnie stanie się stolicą polskiej piosenki, a na deskach Opery Leśnej wystąpią największe gwiazdy naszej sceny muzycznej.

Polsat Hit Festiwal 2024 będzie można oglądać w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20.00 w Polsacie.

Zobacz także:

Same niespodzianki na Polsat Hit Festiwal 2024. To oni wystąpią w piątek, 24 maja

Takie wieści i to tuż przed Polsat Hit Festiwal. Golcowie już spakowali walizki

Edyta Golec o mały włos zrezygnowałaby z małżeństwa. Nasłuchała się niesłychanych rzeczy o Łukaszu [POMPONIK EXCLUSIVE]


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polsat Hit Festiwal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy