Reklama
Reklama

Pokazali ukochane psy królowej Elżbiety II. Te zdjęcia łamią serce

Nie jest tajemnicą, że zmarła królowa Elżbieta była wielką miłośniczką zwierząt i prawdopodobnie nie było z nią bardziej związanych psów, niż jej corgi. W dniu pogrzebu nie mogło ich zabraknąć. Internet obiegły zdjęcia smutnych psów, które "czekają" na swoją panią. Ich pyszczki łamią serca...

Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 r. Następcą został jej najstarszy syn, król Karol III. Nabożeństwo w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor odbyło się po pogrzebie państwowym w Opactwie Westminsterskim. Następnie zaplanowano prywatny pochówek w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI. 

Podczas procesji pogrzebowej zauważono zwierzęta królowej, które po raz ostatni mogły pożegnać się ze swoją panią...

Reklama

Ukochane zwierzęta żegnają swoją królową

Jednym z bardziej wzruszających momentów był widok dwóch smutnych corgi królowej Elżbiety II. Sandy i Muick zostały wyprowadzone, aby pożegnać się z monarchinią, gdy jej trumna była wieziona do miejsca spoczynku w zamku Windsor.

Psy zostały zauważone z dwoma pracownikami pałacu, którzy trzymali je na smyczy. Czekały cierpliwie z personelem pałacu na zewnątrz, bacznie obserwując przebieg wydarzeń. Gdy trumna królowej przybyła na ostatnią część ceremonii, zwierzaki wyraźnie się ożywiły.

Hołd swojej właścicielce złożył także kucyk królowej, Emma. Podczas procesji pogrzebowej ukochany kucyk Fell i naczelnik królowej, Terry Pendry odsunęli się na bok.

Status zwierząt królowej Elżbiety II był jednym z głównych punktów dyskusji po jej śmierci. 

Co się stanie ze zwierzętami królowej Elżbiety?

Psy były doglądane przez księcia Williama. Podczas sobotniego spaceru i spotkania z Brytyjczykami, książę Walii poruszył ich temat. 

"Widziałem je pewnego dnia, co mnie bardzo zasmuciło. Będą dobrze się nimi opiekowali" - zapewnił William, gdy jeden z poddanych zapytał o dalszy los psów królowej.

"To dwa bardzo przyjazne corgi, więc będą miały dobry dom. Będą pod dobrą opieką. Jestem pewien" - mówił.

Psami zajmie się książę Andrzej, który podarował dwa corgi swojej matceSandy i Muick przeprowadzą się do Royal Lodge w Windsorze. Na jednym zdjęciu widać, jak Andrzej podchodzi do psów i je głaszcze.

Doniesiono, że oprócz Sandy'ego i Muicka, królowa miała również dorgi o imieniu Candy i cocker spaniela o imieniu Lissy. Posiadała również aż 100 koni. Jak dotąd nie udostępniono żadnych informacji na ich temat.

Zobacz też:

William i Harry pojednali się na pokaz? "Doszło do niezręcznych sytuacji"

Fotograf zdradził, co Karol III robił przed śmiercią matki. Warto było?

Zełenska spotkała się z księżną Kate. Smutny widok

Łamiące serca zdjęcia księżniczki Charlotte obiegły świat. Przygnębiające

Królowa Elżbieta II zrobiła to własnej siostrze. Na jej decyzję w napięciu czekała cała Wielka Brytania

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | pogrzeb królowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama