Reklama
Reklama

Zełenska spotkała się z księżną Kate. Smutny widok

Na pogrzeb królowej Elżbiety przyjechali przedstawiciele większości krajów świata. W tym ważnym i smutnym dla Wielkiej Brytanii dniu, nie mogło też zabraknąć delegacji z Ukrainy. Honory reprezentowania kraju pochłoniętego wojną sprawiła Ołena Zełenska (44 l.), którą księżna Kate (41 l.) przyjęła na prywatnej audiencji.

Księżna Kate odbyła w niedzielę audiencję w Pałacu Buckingham z Pierwszą Damą Ukrainy, Ołeną Zełenską. To była pierwsza audiencja Kate jako księżnej Walii. To kolejny moment, w którym podąża śladami księżnej Diany. Jako księżna Walii, Kate jest teraz najstarszą kobietą w rodzinie królewskiej (za królową Camillą) i to ona przejmie większą część obowiązków królewskich.

Księżna Kate zrobiła to po raz pierwszy. Zaprosiła wyjątkową gościnię

W niedzielę w Pałacu Buckingham żona prezydenta Ukrainy, Wołodymira Zełenskiego wykonano zdjęcia rozmawiających kobiet w przytulnym pokoju z kominkiem. Obie były ubrane na czarno od stóp do głów, a na twarzach wyraźnie było widać smutek.

Reklama

Ołena, żona prezydenta Ukrainy Zełenskiego przyjechała do Wielkiej Brytanii, aby złożyć hołd zmarłej królowej Elżbiecie. Wzięła też udział w uroczystym pogrzebie Elżbiety, na który przyjechało około 500 dygnitarzy i światowych przywódców.  Niestety, Zełenski musiał pozostać na Ukrainie. Podróż do Wielkiej Brytanii uznano za zbyt niebezpieczne posunięcie, zwłaszcza że Ukraina nadal walczy z wojskami rosyjskimi.

To nie pierwsze spotkanie Kate i Ołeny Zełenskiej

To nie pierwsze spotkanie księżnej Kate i Ołeny Zełeńskiej. Wraz z mężami widziały się w 2020 roku, kiedy mówiono już o napiętych stosunkach Ukrainy z Rosją.

Kiedy w lutym wybuchł konflikt między dwoma narodami, William i Kate wysłali osobistą wiadomość poparcia do narodu ukraińskiego , czule wspominając ich spotkanie z Zełenskimi. 

Napisali wówczas: "W październiku 2020 roku mieliśmy zaszczyt spotkać się z Prezydentem Zełenskim i Pierwszą Damą, aby poznać ich nadzieję i optymizm dla przyszłości Ukrainy. Dzisiaj stoimy razem z prezydentem i wszystkimi mieszkańcami Ukrainy, którzy dzielnie walczą o tę przyszłość, W&C".

Na pogrzeb Elżbiety II nie został zaproszony prezydent Rosji, Władimir Putin. Pomimo tego wysłał on kondolencje zaraz po wieści o śmierci królowej.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Kate Middleton | Ołena Zełenska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy