Reklama
Reklama

Od jej śmierci minęły już trzy miesiące, a tu tak wygląda jej grób. Przejmujący widok na cmentarzu

Barbara Borys-Damięcka była jedną z bardziej znanych polskich reżyserek teatralnych i telewizyjnych. Kobieta odeszła 9 czerwca 2023 roku w wyniku ciężkiej choroby. Jeden z tabloidów donosi, w jakim stanie obecnie jest jej grób.

Barbara Borys-Damięcka była znaną reżyserką

Barbara Borys-Damięcka była nie tylko ważną osobistością w polskich kręgach kultury, ale miała także bardzo znanego syna. Jej pociechą był aktor Grzegorz Damięcki.

Borys-Damięcka była żoną aktora Damiana Damięckiego, a także siostrą ekonomisty Józefa Wancera. Kobieta udzielała się również politycznie. Z racji wieku została nawet powołana na marszałka seniora Senatu IX kadencji, jednak zrezygnowała z powodu stanu zdrowia. Jako najstarszy senator została powołana na marszałka seniora Senatu X kadencji. Niestety zmarła przed końcem tej kadencji.

Reklama

Barbara Borys-Damięcka przez wiele lat związana zawodowo była z Telewizją Polską. Reżyserowała i realizowała przedstawienia Teatru Telewizji. W swojej karierze współtworzyła takie programy jak m.in. Tele-Echo i 5-10-15 oraz większość programów telewizyjnych Kabaretu Starszych Panów. Pełniła też funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Syrena w Warszawie

Zobacz też: Barbara Borys-Damięcka nie żyje. Na jesieni miała startować w wyborach

Barbara Borys-Damięcka - grób

Od pogrzebu Barbary Borys-Damięckiej minęły już trzy miesiące. Dziennikarze "Super Expressu" postanowili odwiedzić jej grób  na warszawskich Powązkach, niestety widok, jaki tam zastali nie napawa optymizmem. Mogiła jest w bardzo złym stanie. Na małym kopcu usypanym z ziemi jest kilka wyblakłych szarf, a także zwiędły kwiat.

Od pogrzebu kobiety minęło już parę miesięcy, jednak dalej na mogile nie został wykonany kamienny grób czy pomnik. 

Zobacz też:

Pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej. Poruszające sceny na cmentarzu z udziałem syna (ZDJĘCIA)

Ewa Demarczyk: Oto, komu zawdzięczała karierę. Łączyła ich tylko praca?

Jerzy Połomski nie żyje. Oto jego tajemnicze życie: "cierpiał z powodu urody"

Maciej Damięcki nie żyje. Legendarny aktor miał 79 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Borys-Damięcka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy