Reklama
Reklama

Jerzy Połomski nie żyje. Oto jego tajemnicze życie: "cierpiał z powodu urody"

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada w wieku 89 lat. Był najbardziej rozpoznawalnym piosenkarzem estradowym. Jakie sekrety skrywał Jerzy Połomski? Tego na pewno o nim nie wiedzieliście!

Jerzy Połomski nie żyje. Niewiele osób miało dostęp do jego życia prywatnego

Jerzy Połomski choć był osobą znaną, to jednak niewiele osób miało dostęp do jego prywatnego życia. W latach 60. i 70. uważany był za amanta - kochały się w nim kobiety, a mężczyźni zazdrościli mu popularności. Dziś, 14 listopada gwiazdor zmarł w domu w Skolimowie. O śmierci artysty poinformowała jego managerka. Jakie sekrety skrywał Jerzy Połomski?

Jerzy Połomski: rodzina, żona, samotność

Jerzy Połomski (posłuchaj!), a konkretnie Jerzy Pająk nigdy nie ukrywał, że nie czuje się stworzony do stałych związków. Wielokrotnie podkreślał, że jest "samotnym żaglowcem".

Reklama

"Jestem samotny żaglowiec, jak żagiel na wzburzonym morzu. Bardzo mi to odpowiada, daje mi swobodę. Ominęły mnie wichury namiętności i nieważne, co ludzie sobie myślą, o co mnie podejrzewają. Ja mam inną prawdę, ale w ogóle mnie to nie interesuje, co sobie kto o mnie myśli. To moje prywatne sprawy" - Jerzy Połomski.

Gwiazdor przyznał też w wywiadzie, że życie w pojedynkę jest dla niego łatwiejsze.

"Czemu nie mam żony? No, nie trafiło się. A może przeżyłem jakiś wielki zawód? Różne rzeczy zdarzają się w życiu. Może jest mi dobrze tak, jak teraz jest? Bo jest to pełnia niezależności. Związek to uzależnienie, trzeba wszystko dzielić na pół. Może ja jestem niepołowiczny? - Jerzy Połomski.

Czy zatem istniał ideał żony dla piosenkarza? Według niego, jeśli miałby założyć rodzinę, to kobieta musiałaby być taka, jak jego serdeczna koleżanka, Edyta Wojtczak. Wiele razy spekulowano o romansie pary, wszystko przez pojawienie się ich w roli świadków na ślubie Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego. Choć do romansu nigdy nie doszło, to Jerzy zawsze ciepło wypowiadał się o Edycie:

"Pieszczoch, przytulanka, wspaniała i cieplutka, śliczna jak z obrazka" - Jerzy Połomski.

Natomiast Jerzy Połomski miał starszą siostrę, Jadwigę (93 l.)

Jerzy Połomski: wiek i wzrost

Jerzy Połomski w dniu swojej śmierci miał 89 lat. W ostatnich latach swojego życia przebywal na emeryturze w Skolimowie. Nigdzie nie można znaleźć informacji na temat jego wzrostu. Czyżby wzrost był dla niego kompleksem? Otóż nie, jego problem był zgoła inny. Jerzy Połomski borykał się z problemem... owłosienia na głowie. Dlatego zdecydował się nosić perukę, i to w dość młodym wieku.

Jerzy Połomski: peruka

Wygląd Jerzego od długiego czasu był tematem spekulacji i plotek. Piosenkarz nigdy nie poruszał tematu wyglądu swoich włosów, aż do 2016 roku, gdzie w wywiadzie przyznał się, że owszem, ma perukę i nigdy się tego nie wstydził.

"Ludzie mówili: "Ma perukę na głowie - co to jest za artysta?", a ja musiałem się trochę ratować. Bez peruki nie wychodziło mi jako amantowi, a głos miałem właśnie jak amant. Nie robiło mi to żadnej różnicy, nie robiłem z tego sprawy, nigdy w sumie o tym nie mówiłem, teraz robię to po raz pierwszy" - Jerzy Połomski.

Jerzy Połomski: emerytura

Jerzy Połomski pomimo ponad 60 lat na scenie nie doczekał się wysokiej emerytury. Spekuluje się, że jego emerytura wynosiła około 1600 złotych. Pieniądze te nawet nie pokrywają wydatków na dom opieki w którym obecnie się znajduje.

Od końca 2018 roku, kiedy pojawiły się u Połomskiego problemy ze słuchem do tego stopnia, że po 62 latach koncertowania postanowił zawiesić działalność artystyczną. Dodatkowo piosenkarz przestał też jeździć samochodem. Uznał, że tak będzie rozsądniej.

"Zawiesiłem jazdę autem, nie będę już prowadził! Mógłbym popełnić jakąś straszną pomyłkę. Poza tym ludzie jeżdżą nieostrożnie" - Jerzy Połomski.

W lipcu 2021 roku zgodnie z własną wolą, przeprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Mieszkanie na Mokotowie przepisał w spadku swojej managerce.

Ciekawostki o Jerzym Połomskim

Jerzy Połomski przez brak chłopskiego pochodzenia (lub przynależności do Związku Młodzieży Polskiej) został odrzucony podczas kwalifikacji na wymarzone studia architektoniczne. Nie uzyskał wystarczającej ilości punktów, aby dostać się na kierunek.

Jerzy Połomski rozwijał swój talent i doskonalił swój głos u mezzosopranistki Wandy Wermińskiej.

Według gazety "Szpilki" z czasów PRL, Jerzy Połomski został uznany za tak popularną gwiazdę jak Czesław Niemen, Marek Grechuta, Mieczysław Fogg, czy Wojciech Młynarski. Według redaktorów Połomskiego dało się lubić bez względu na status, wiek, zarobki i wykształcenie.

Pomimo blisko 90 lat na karku, Jerzemu Połomskiemu nie brakowało poczucia humoru. Jeszcze w zeszłym roku w wywiadzie wyznał, że jego sposobem na unikanie stresu jest... brak żony.

"Jestem pozbawiony nerwowych stanów, może dlatego tak dobrze wyglądam. Żyję bez stresu, dlatego że nie jestem związany z kobietą" - powiedział Jerzy Połomski w "Super Expressie".

Jerzy Połomski w 2006 roku opowiedział w wywiadzie, że "cierpi przez całe życie przez swój wygląd".

"Zawsze porównywałem się do chomika z racji urody" - Jerzy Połomski.

W 1981 roku Jerzy Połomski wyjechał i spędził kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Aby koncertować dostał nawet zieloną kartę, którą oddał zaraz po zniesieniu stanu wojennego.

Kim był Jerzy Połomski?

Jerzy Połomski to polski artysta estradowy i piosenkarz, który wylansował w latach 60. i 70. takie hity jak "Bo z dziewczynami" (posłuchaj!), "Cała sala śpiewa z nami" (posłuchaj!), "Co mówi wiatr", "Daj", "Moja miła, moja cicha" (posłuchaj!), czy "Nie zapomnisz nigdy" (posłuchaj!). Urodził się w 1933 roku w Radomiu. Skończył technikum budowlane, następnie pojechał po maturze do Warszawy. Chciał studiować architekturę, a ostatecznie skończył Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie na wydziale estradowym. Jako piosenkarz śpiewający barytonem, rozpoczął karierę wokalisty. Koncertował w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, Czechosłowacji, ZSRR, Jugosławii, Rumunii, Węgrzech i na Kubie.

Zobacz też:
Honorata Skarbek jest w związku. Wygadała się na Instagramie
Jacek Braciak wyoutował dziecko bez jego zgody! Teraz się tłumaczy
Prognoza ekspertów UW: maksimum zakażeń w tej fali pandemii za ok. tydzień
Wirusolog: skuteczność Paxlovidu jest bardzo dobra; wynosi powyżej 80 proc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Połomski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy