Reklama
Reklama

Barbara Borys-Damięcka nie żyje. Na jesieni miała startować w wyborach

Barbara Borys-Damięcka († 85 l.) odeszła. Senatorka Koalicji Obywatelskiej i marszałkini seniorki Senatu X kadencji, pomimo podeszłego wieku, zamierzała startować w jesiennych wyborach. O jej śmierci poinformował dziś szef klubu KO, Borys Budka.

Barbara Borys-Damięcka: śmierć

Barbara Borys-Damięcka sprawowała funkcję senatorki od 2007 roku. W trwającej obecnie X kadencji była marszałkinią seniorką. W 2019 roku w wyborach startowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Zdobyła wówczas 157 359 głosów. Choć Borys-Damięcka była już osobą leciwą, w niedawnym wywiadzie, udzielonym dla Interii zadeklarowała chęć ponownego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

"Tak, będę startować. Z tego samego okręgu. Z poparciem Koalicji Obywatelskiej" - zapewniała podczas rozmowy z dziennikarzami.

Niestety nie spełni tego planu już nigdy. Barbara Borys-Damięcka zmarła 9 czerwca w wieku 85 lat. 

Reklama

Dziś w mediach społecznościowych pojawiła się smutna wiadomość o śmierci Barbary Borys-Damięckiej. O jej odejściu poinformował na Twitterze Borys Budka.

"Dziś odeszła od nas Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 roku senator RP. Postać nietuzinkowa, oddana kulturze i drugiemu człowiekowi.  Cześć Jej Pamięci" - dowiadujemy się z postu.

Barbara Borys-Damięcka nie żyje

Barbara Borys-Damięcka przyszła na świat w 1937 roku w Warszawie. Była reżyserką teatralną i telewizyjną. Przez 35 lat swojej działalności zawodowej była związana z Telewizją Polską. Należała do grona współtwórców Teatru Telewizji. Współpracowała również z Kabaretem Starszych Panów. W latach 1997-2007 była dyrektorką naczelną i artystyczną w warszawskim Teatrze Syrena. Parę lat później pochłonął ją świat polityki. Gdy w 2004 roku jej próba dostania się do Parlamentu Europejskiego spełzła na niczym, nie poddała się. Już trzy lata później została senatorką. Przez 16 kolejnych lat zajmowała się polityką. Prywatnie była żoną aktora, Damiana Damięckiego. Z ich małżeństwa narodził się syn, również aktor Grzegorz Damięcki.

Zobacz też:

Lila Moss wdała się w matkę. W latach 90. stylizacje Kate Moss wyglądały identycznie

Małgorzata Tomaszewska jak hipiska. Teraz pora na metamorfozę Cichopek

Małgorzata Rozenek-Majdan nie może być krytykowana. TVN przywraca cenzurę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Borys-Damięcka | borys budka | Grzegorz Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy