Reklama
Reklama

Pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej. Poruszające sceny na cmentarzu z udziałem syna (ZDJĘCIA)

W środę, 21 czerwca pożegnano na Powązkach Wojskowych Barbarę Borys-Damięcką. Grzegorz Damięcki, syn zmarłej senatorki pożegnał swoją mamę we wzruszający sposób.

Śmierć Barbary Borys-Damięckiej

O śmierci Barbary Borys-Damięckiej media dowiedziały się 9 czerwca. O odejściu senatorki Platformy Obywatelskiej poinformował Borys Budka: "Dziś odeszła od nas Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 roku senator RP. Postać nietuzinkowa, oddana kulturze i drugiemu człowiekowi. Cześć Jej Pamięci".

Prywatnie była żoną aktora, Damiana Damięckiego. Z ich małżeństwa narodził się syn, Grzegorz Damięcki, który też jest aktorem. Zmarła w wieku 85 lat.

Reklama

Pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej. Syn pożegnał mamę we wzruszający sposób

Grzegorz Damięcki zjawił się na pogrzebie z całą rodziną: żoną Dominiką i dziećmi (Antonim, Aleksandrą i Janinką), którzy nie odstępowali mu na krok. Mógł też liczyć na wsparcie przyjaciół z branży. Nie zabrakło też Mateusza Damięckiego, który na uboczu skorzystał z okazji i zrobił zdjęcie ceremonii.

Córka Grzegorza Damięckiego, jak i inni członkowie rodziny, zamiast wsypywania ziemi do grobu, wybrali płatki róż.

W pogrzebie uczestniczyły też znane osobistości i gwiazdy. Barbarę Borys-Damięcką pożegnali m.in: Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, Krzysztof Kwiatkowski, Ewa Wiśniewska, Magdalena Schejbal, dawny prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, Wojciech Malajkat, Piotr Polk, Maja Komorowska, poseł Borys Budka i wielu innych.

Zobacz też:

Magdalena Schejbal i Grzegorz Damięcki. Tabloid sugeruje ich romans

Grzegorz Damięcki do dziś nie potrafi zapomnieć o tym dramacie

Grzegorz Damięcki to najbardziej tajemnicza postać w rodzinie Damięckich

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy