Reklama
Reklama

"Milionerzy". Jak mistrzowie łakoci wprzody podarują, gdy kształtnie w obiecadło chłopięta wprawują. Co to jest obiecadło?

"Jak mistrzowie łakoci wprzody podarują, gdy kształtnie w obiecadło chłopięta wprawują". Co to jest obiecadło? Tak brzmiało pytanie za milion złotych w teleturnieju "Milionerzy".

"Milionerzy" z 15. edycją konkursowego show zaskakują z odcinka na odcinek. Tylko w tym sezonie padły już dwie najwyższe wygrane. Odświeżono nieco formułę gry. Gracze mają do dyspozycji czwarte koło ratunkowe - zamianę pytania. Jednak jest ono dostępne po osiągnięciu pułapu 40 tys. złotych.

W 727 odcinku gry Hubert Urbański zadał uczestnikowi teleturnieju, pytanie warte 1 milion złotych. Czy gracz poradził sobie i wygrał?

Reklama

"Milionerzy". Jak mistrzowie łakoci wprzody podarują, gdy kształtnie w obiecadło chłopięta wprawują. Co to jest obiecadło?

Jak mistrzowie łakoci wprzody podarują, gdy kształtnie w obiecadło chłopięta wprawują. Co to jest obiecadło?: 

  • A - abecadło
  • B - uroczyste przyrzeczenie
  • C - zaokrąglenie ciała
  • D - wszeteczeństwo

Uczestnik skłaniał się ku odpowiedź C. Czy słusznie?

10 pytań za 500 złotych z “Milionerów". Szybki quiz dla prawdziwych bystrzaków

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o obiecadło

Obiecadło to odpowiednik alfabetu, abecadła. Zatem prawidłowa odpowiedź to A.

Gracz zrezygnował z gry. Zabrał 500 tys. złotych i zakończył grę.

Rozwiąż quiz: "Milionerzy". Pytanie o herb Hołowni i Tuska należało do najtrudniejszych

"Milionerzy". Kto wygrał?

3 kwietnia Tomasz Boruch wygrał milion. Tym samym, jako 7. gracz w historii polskiej edycji zdobył główną wygraną. Poprzednią grę o milion oglądaliśmy 12 marca 2024 rokuZwycięzcą okazał się poeta Mateusz Żaboklicki. Z kolei 19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy gadów, płazów czy owadów? Tak brzmiało pytanie za milion

"Milionerzy". Pytania za milion złotych z polskiej edycji teleturnieju [QUIZ]

10 pytań z "Milionerów" [QUIZ]

"Milionerzy". Co dawna terminologia określała jako: mianujący, rodzący, dawający, oskarżający, odbierający

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy