Reklama
Reklama

Historyczny moment w "Milionerach". Zanim odpowiedział na pytanie o milion, zwrócił się do publiczności

Tomasz Boruch jest kolejnym, siódmym w historii graczem, który w teleturnieju "Milionerzy" sięgnął po najwyższą wygraną. Odpowiedział poprawnie na 12 pytań zadanych przez Huberta Urbańskiego. Jak brzmiało pytanie warte milion złotych?

Tomasz Boruch prawdopodobnie nie spodziewał się, że stworzy historię, gdy zaczynał grę we wtorkowym odcinku "Milionerów". Graczowi udało się odpowiedzieć poprawnie na 11 pytań, po czym skończył się czas odcinka.

To oznaczało, że zostało mu do pokonania już tylko jedna, jedyna przeszkoda. W środowym odcinku gracz zaczął swoją rozgrywkę od razu od pytania wartego milion złotych.

"Milionerzy". Tak brzmiało pytanie warte milion złotych

Na sam koniec uczestnik teleturnieju dostał do rozwiązania zagwozdkę z dziedziny geografii: "W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu?". Do wyboru otrzymał te cztery możliwe odpowiedzi:

Reklama
  • A - Cieśninie Bosfor
  • B - Cieśninie Magellana
  • C - Cieśninie Kaletańskiej
  • D - Cieśninie Beringa

Gracz długo się zastanawiał nad udzieleniem poprawnej odpowiedzi. Ryzykował stratę sporej sumy. Poprosił więc o pomoc publiczność. Ostatecznie obstawił odpowiedź D, czyli cieśninę Beringa.

Ta odpowiedź pozwoliła Tomaszowi sięgnąć po najwyższą wygraną w teleturnieju. Tym samym Tomasz Boruch dołączył do zwycięzców jako siódma osoba w Polsce, której udał się ten wyczyn. Przed nim milion złotych wygrali: Krzysztof Wójcik, Maria Romanek, Katarzyna Kant-Wysocka, Jacek Iwaszko, Tomasz Orzechowski i Mateusz Żaboklicki.

Kim jest Tomasz Boruch zwycięzca "Milionerów"?

Tomasz Boruch, siódmy w historii zwycięzca "Milionerów" jest z wykształcenia weterynarzem. Obecnie 30-latek pracuje w laboratorium. Poza pracą lubi krzyżówki i quizy. Chętnie odpoczywa w otoczeniu natury.

Zobacz też:

"Milionerzy". Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy gadów, płazów czy owadów? Tak brzmiało pytanie za milion

"Milionerzy". Pytania za milion złotych z polskiej edycji teleturnieju [QUIZ]

10 pytań z "Milionerów" [QUIZ]

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy