Reklama
Reklama

"Milionerzy". Co dawna terminologia określała jako: mianujący, rodzący, dawający, oskarżający, odbierający, wzywający?

Co szesnastowieczna terminologia proponowała określać jako: mianujący, rodzący, dawający, oskarżający, odbierający, wzywający? Z takim pytaniem mierzył się gracz kolejnego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy" z 15. edycją konkursowego show zaskakują z odcinka na odcinek. Tylko w tym sezonie padły już dwie najwyższe wygrane. Odświeżono nieco formułę gry. Gracze mają do dyspozycji czwarte koło ratunkowe - zamianę pytania. Jednak jest ono dostępne po osiągnięciu pułapu 40 tys. złotych.

W 720 odcinku gry Hubert Urbański zadał uczestnikowi teleturnieju, pytanie warte 75 tys. zł. Czy gracz poradził sobie i wygrał?

Reklama

"Milionerzy". Co dawna terminologia określała jako: mianujący, rodzący, dawający, oskarżający, odbierający, wzywający?

Co szesnastowieczna terminologia proponowała określać jako: mianujący, rodzący, dawający, oskarżający, odbierający, wzywający?:

  • A - znaki zodiaku
  • B - filary mądrości
  • C - typy psychologiczne
  • D - przypadki gramatyczne

Uczestnik zaznaczył odpowiedź D. Czy słusznie?

10 pytań za 500 złotych z “Milionerów". Szybki quiz dla prawdziwych bystrzaków

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o dane określenie

Mianujący, rodzący, dawający, oskarżający, odbierający, wzywający to dawne określenie przypadków. Zatem prawidłowa odpowiedź to D.

Uczestnik gry wygrał  75 tys. złotych i mógł grać dalej.

Rozwiąż quiz: "Milionerzy". Pytanie o herb Hołowni i Tuska należało do najtrudniejszych

"Milionerzy". Kto wygrał?

3 kwietnia Tomasz Boruch wygrał milion. Tym samym, jako 7. gracz w historii polskiej edycji zdobył główną wygraną. Poprzednią grę o milion oglądaliśmy 12 marca 2024 rokuZwycięzcą okazał się poeta Mateusz Żaboklicki. Z kolei 19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy gadów, płazów czy owadów? Tak brzmiało pytanie za milion

"Milionerzy". Pytania za milion złotych z polskiej edycji teleturnieju [QUIZ]

10 pytań z "Milionerów" [QUIZ]

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?   

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy