Reklama

Reklama

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem, do jakiego herbu jest podobny?

"Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu to wypisz wymaluj herb Wejherowa czy Malty?" Malta, Wejherowo, Elbląg? Takie pytanie padło w najnowszym odcinku teleturnieju "Milionerzy".


Stacja TVN nadaje powtórki 12 edycji teleturnieju "Milionerzy". Jak zwykle w fotelu prowadzącego zasiadł Hubert Urbański. W 564 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 250 tys. zł. Dotyczyło ono krzyża rycerzy maltańskich.

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu to wypisz wymaluj herb:

Reklama

  • A. Wejherowa
  • B. Republiki Malty
  • C. Elbląga 
  • D. Republiki Federalnej Niemiec

Uczestnik poprosił o koło ratunkowe -pól na pół.  Ostatecznie obstawił Wejherowo, czyli odpowiedź A. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o biały krzyż rycerzy maltańskich

Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu często gości na herbach polskich miast. Spośród wymienionych do wyboru właśnie na herbie Wejherowa widnieje taki krzyż. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 125 tys. złotych i mógł kontynuować grę w teleturnieju. 

Padło pytanie za 500 tys. zł. Dotyczyło ono popularnej rzeźby Dawida, autorstwa Donatella. Zawodnik musiał odpowiedzieć z czego wykonana jest rzeźba. Do wyboru miał, czarny marmur, drewno, metal i brąz. Wybrał brąz. I to było kolejne celne trafienie.

W dalszej rozgrywce doszedł do pytania za milion złotych! Niestety czas antenowy dobiegł końca i pytanie za milion złotych padnie w kolejnym odcinku.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

To właśnie Tomasz Orzechowski, który odpowiadał na pytanie o n=biały krzyż rycerzy maltańskich został milionerem. 19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Kto nosi obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni?

"Milionerzy". Któremu z państw Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku

Mlynkova żegna Jana Nowickiego. Zamieściła poruszający wpis. Oto co wyjawiła o byłym teściu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej | Tomasz Orzechowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy