Reklama

Reklama

Reklama

Majątek rodziny królewskiej przekracza wszelkie wyobrażenia. Ile zarabiają Royalsi?

Ile zarabiają członkowie rodziny królewskiej? Wszystko zależy od statusu i zaradności finansowej każdego Royalsa. Niektórzy potrafili zwielokrotnić swoje oszczędności, albo umiejętnie zarabiać na samym nazwisku. Eksperci już wiedzą, jaki majątek ma każdy z potomków Elżbiety II.

Brytyjska rodzina królewska, w porównaniu do najbogatszych ludzi na świecie, nie opływa w bogactwa. Eksperci oszacowali majątki potomków Elżbiety II. Sprawdźcie sami!

Majątek rodziny królewskiej

Wydawać by się mogło, że rodzina królewska opływa w bogactwa i pieniądze. Nic bardziej mylnego! Członkowie brytyjskiej monarchii nie posiadają oszałamiających majątków. Weźmy na przykład królową Elżbietę II, której nie znajdziemy nawet na liście 200 najbogatszych Brytyjczyków. Zatem na czym zarabia i z czego się utrzymuje? 

Reklama

Ciekawostką jest to, że nawet Pałac Buckingham formalnie nie należy do Elżbiety! Nie można go wpisać w jej majątek i rościć sobie do niego praw. Monarchini czerpie pieniądze z państwowego skarbca. Posiada również na własność rodzinne posiadłości oraz inne inwestycje, które poczyniła przez 70 lat swojego panowania.

Ciężko jest dokładnie oszacować portfele członków rodziny królewskiej, ale eksperci z "The Sunday Times", zajmujący się przygotowaniem rankingu najbogatszych Brytyjczyków, poradzili sobie z tym zadaniem. 

Królowa Elżbieta II: majątek

Elżbieta II posiada ok. 480 mln dolarów, co daje ponad 2 mld zł. Do tej kwoty wlicza się przede wszystkim spadek po rodzicach oraz wpływy od podatników. Rząd brytyjski wspiera rodzinę królewską i wypłaca jej środki, które finansują oficjalne obowiązki królowej.

Monarchini posiada na własność nieruchomości w księstwie Lancaster, które pochodzą z XIII wieku, szkocki zamek w Balmoral i Sandringham House w Norfolk. Władczyni może inwestować swoje prywatne oszczędności w firmy, których obszar działania nie jest kontrowersyjny - a zyski wpadają do jej skarbonki. Do tego należy dodać kolekcję znaczków, dzieł sztuki oraz stadniny i wyścigi konne. Podobno w ciągu 30 lat zarobiła tak 8 mln funtów. 

Królowa posiada również klejnoty koronne, ale nie ma prawa ich sprzedać ani oddać, zatem nie można powiedzieć, że należą do jej majątku.

Książę Karol: majątek

Ksiażę Karol, ojciec Williama i Harry'ego, jest po Elżbiecie drugą najbogatszą osobą w rodzinie królewskiej. Szacuje się, że ma aż 400 mln dolarów. Praktycznie całe dochody syna królowej to specjalny majątek w księstwie Kornwalli, który powstał w 1337 roku. Miał on zapewnić następcy tronu stałe przychody. 

Według "Daily Telegraph" możliwe, że książę korzysta z dość kontrowersyjnego prawa, na mocy którego, może przejąć nieruchomości po mieszkańcach Kornwalii, jeśli nie zostawili ich nikomu w testamencie i nie ma ich prawowitych spadkobierców. 

Camilla Parker-Bowles: majątek

Camilla Parker-Bowles przez praktycznie całe dorosłe życie była sekretarką w londyńskich firmach. Jak można się spodziewać, gdy wychodziła za księcia Karola, nie miała zbyt dużego majątku. Jednak dzięki swojej zaradności i umiejętności inwestowania zgromadziła na koncie prawie 5 mln dolarów.

Książę William: majątek

Książę William również nie należy do najbogatszych. Jego majątek to ok. 30 mln dolarów. Część tej sumy, czyli 13 mln. dolarów, to spadek po mamie, księżnej Dianie. Należy pamiętać, że książę przez kilka lat pracował jako pilot śmigłowca RAF Search and Rescue Force i otrzymywał za to pensję, taką samą, jak inni piloci.

Kate Middleton: majątek

Księżna Kate nie może narzekać na brak pieniędzy. Już w momencie, gdy wypowiadała sakramentalne "tak", miała od 5 do 8 mln dolarów. To zasługa jej rodziny, ponieważ rodzice Middleton posiadają firmę produkującą dekoracje i ozdoby na przyjęcia. Dochody z tej działalności są dość pokaźne.

Książę Harry: majątek

Książę Harry, ten który postanowił wystąpić z rodziny królewskiej, nadal może pochwalić się sporymi kwotami na koncie. Mimo że opuścił swoje rodzinne strony i wyjechał do Ameryki, to szacuje się, że posiada ok. 30 mln. dolarów. Na tę sumę składa się część spadku, podobnie jak u Williama, oraz pensja za pełnienie obowiązków kapitana brytyjskiej armii. 

Meghan Markle: majątek

Meghan Markle, żona księcia Harry'ego, zarobiła krocie za grę w serialu "Suits". Ponadto udało jej się dokonać korzystnej inwestycji w platformę o nazwie "The Tig". Łącznie, w momencie gdy dołączyła do rodziny królewskiej, posiadała już ok. 4 mln. dolarów.

Księżniczka Anna: majątek

Księżniczka Anna, czyli córka królowej Elżbiety II, o której często zapomina się ze względu na mało istotną rolę w życiu monarchii, poświęciła się sportowi. Mimo tego jej majątek opiewa na ok. 30 mln dolarów, w którego skład wlicza się stypendium od matki, kolekcję biżuterii oraz posiadłość po zmarłym ojcu.

***

Zobacz także:

Johnny Depp wyprowadzony z hotelu. Media obiegły niepokojące zdjęcia. Co tam się zadziało?

Stanisław Bareja kręcił świetne komedie. Córka reżysera ujawnia, co działo się w ich domu

Rolnik szuka żony: Manowska oferuje pomoc dla wdowy. To dzięki niej Krzysztof poznał miłość

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy