Reklama
Reklama

Ledwie wróciła do "Pytania na śniadanie", a tu wieści o zwolnieniu. Popek z dnia na dzień straciła pracę

Anna Popek (55 l.) do niedawna piastowała aż kilka różnych stanowisk w mediach i instytucjach kultury. Oprócz etatu w „Pytaniu na śniadanie”, prezenterka pracowała jako prezes Fundacji Kulturalna Polska, zasiadała w radzie Fundacji Filmowej Kolbe, zarządzie Fundacji Phantasia oraz prowadziła dwie audycje w Polskim Radiu. Teraz musi pożegnać się z jedną z zajmowanych funkcji.

Anna Popek zwolniona z pracy

Anna Popek wiosną tego roku po wielu latach przerwy powróciła do "Pytania na śniadanie". Widzowie z wielką radością powitali lubianą prezenterkę, która wraz z Robertem Rozmusem stworzyła dynamiczny duet. Celebrytka jako kobieta wielu talentów jest zatrudniona w aż kilku miejscach. Pracuje nie tylko w TVP, ale oprócz tego pełni rolę prezes Fundacji Kulturalna Polska. Zasiada także w radzie Fundacji Filmowej Kolbe i zarządzie Fundacji Phantasia. Do niedawna, Anna Popek pracowała również dla Polskiego Radia. Teraz to się zmieni. 

Reklama

Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia przekazała portalowi Wirtualne Media zaskakujące informacje o zmianach kadrowych w rozgłośni. Anna Popek, Adrian Klarenbach i Michał Rykowski właśnie kończą wieloletnią współpracę z radiem.

"W Spółce mamy wielu świetnych dziennikarzy, którzy będą zajmowali się publicystyką na antenach Polskiego Radia" - dowiadujemy się z komunikatu rzeczniczki prasowej.

Zawieszenie współpracy nie dotyczy wyłącznie Anny Popek, ale wszystkich dziennikarzy Telewizji Polskiej. Celebrytka przez kilka lat współpracowała w Polskim Radiem. Do jej zadań należało prowadzenie "Leniwego popołudnia" w Trójce oraz "Między nami kobietami" w Polskie Radio 24. Adrian Klarenbach natomiast był prowadzącym w Polskim Radiu 24, gdzie realizował rozmaite wywiady. Michał Rykowski z kolei, od października tego roku należał do grona gospodarzy programu "Trójkowy komentarz dnia". W Polskim Radiu nastał czas przemian. Niedawno podjęto decyzję o zakończeniu współpracy m.in. z Magdaleną Ogórek i Piotrem Semką.

Anna Popek dopiero co wróciła do "Pytania na śniadanie", a tu takie wieści

Anna Popek pomimo zwolnienia z Polskiego Radia nie może narzekać na brak zajęć. Celebrytka nadal będzie pracować w "Pytaniu na śniadanie", jak również wywiązywać się z obowiązków prezes Fundacji Kulturalna Polska, której głównym zadaniem jest "promocja polskiej kultury, tradycji i obyczajów".

"Chcemy promować Polskę w świecie i przybliżać naszą historię poprzez wydarzenia kulturalne, wykłady, audycje radiowe i programy telewizyjne. Naszą misją jest przypominanie, jak ważny dla budowania pozytywnych relacji na co dzień jest szacunek do drugiego człowieka" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie.

Jeden z projektów fundacji o nazwie "Ulicami Historii" otrzymał dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł. Jest to cykl audycji dla radia Wnet, które są realizowane w polskich miastach, a ich celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski. Audycje pokazują, w jaki sposób polskie tradycje odpowiadały na przestrzeni wieków za kształtowanie się polskiego społeczeństwa.

Anna Popek zasiada także w radzie Fundacji Filmowej Kolbe, która realizuje działalność kulturalno-oświatową, wspomagając tym samym działania na rzecz nauki i edukacji. W zeszłym roku fundacja otrzymała z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotację sięgającą 3 mln zł.

Zobacz też:

Popek rozczarowana postawą Olszańskiego. Już nie jest jej kolegą

Najpierw czystki w TVP, a wtem tak emocjonalny wpis Popek. Zaczęła pisać o krytyce

Tak Anna Popek reklamuje program TVP Info. Internauci zbulwersowani

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anna Popek | "Pytanie na śniadanie"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy