Reklama
Reklama

Lara Gessler opowiada o "rzymskim małżeństwie". Żyje tak wiele par

"Rzymskie małżeństwo" Lary Gessler - cóż kryje się za tym lekko pretensjonalnym terminem? Lara i jej mąż postanowili nas oświecić w tej sprawie w dwóch wywiadach. I cóż tam wykoncypowali?

Lara Gessler, córka słynnej Magdy Gessler, cukierniczka i autorka książek kulinarnych, takich jak "Słodki zielnik" oraz "Orzechy i pestki", od pewnego czasu jest w szczęśliwym związku z Piotrem Szelągiem. W 2020 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Była to bardzo skromna uroczystość. Ale już rok później odnowili przysięgę małżeńską z prawdziwym przepychem. Para po raz drugi powiedziała sobie "tak" w pięknym hotelu w towarzystwie tłumów gości.

Mimo to w wywiadach niezbyt pozytywnie wypowiadają się o tym sakramencie i instytucji.

Reklama

W wywiadzie dla portalu JastrząbPost, Lara Gessler podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat życia rodzinno-małżeńskiego. Swoją wczesną relację z Piotrem określiła mianem "rzymskiego małżeństwa". 

"Rzymskie małżeństwo" Lary Gessler, czyli po prostu konkubinat

"(...) ludzie, którzy ze sobą żyją, nie muszą zawierać małżeństwa, bo najważniejszy jest fakt, że po prostu są ze sobą. I właśnie wtedy Piotr zaczął to nazywać rzymskim małżeństwem. Faktycznie, w Rzymie tak dawniej było, że nie chodziło o papier, tylko o stan faktyczny" - mówiła w wywiadzie. 

W rozmowie zwróciła też uwagę na znaczenie wzajemnego wsparcia w związku, zwłaszcza w trudnych chwilach — małżeństwo to nie tylko chwile radości, ale również wspólne przeżywanie trudności. Świadczy o tym między innymi fakt, że mąż Lary Gessler "uciekł" z domu zaraz po porodzie ich dziecka.

"Małżeństwo jest na dobre i na złe, więc nie zawsze jest łatwo, po to jesteśmy razem, żeby się wspierać" - podsumowała.

Piotr Szeląg unikał małżeństwa z Larą Gessler, bo myśli, że państwo go będzie inwigilować

Natomiast Piotr Szeląg, w rozmowie z portalem Wirtualna Polska, rozwinął temat "rzymskiego małżeństwa". Wyjaśnił, że dla starożytnych Rzymian małżeństwo zaczynało się nie od ceremonii ślubnej, ale od decyzji o byciu razem. Dopiero późniejsze wpływy chrześcijaństwa zmieniły postrzeganie ślubu jako istotnego elementu małżeństwa.

"Myślę, że ten format był preferowany również dlatego, że wygodne dla państwa jest wiedzieć gdzie, kto i z kim jest. I teraz pojawia się pytanie: czy ja chcę, żeby państwo ingerowało w tę sferę? Czy ja chcę, żeby ktokolwiek ingerował w tę sferę? Ja jestem zwolennikiem tego, żeby ludzie robili to, co chcą i co czują możliwie w każdym momencie, jeśli kochają" - dodał Szeląg. 

Lara Gessler wcześniej, od 2017 roku, była żoną Pawła Rucza. Para rozstała się po dwóch latach. Obecnie celebrytka dzieli życie właśnie z Piotrem Szelągiem - w 2020 jednak zdecydowali się na ślub. Lara jest również mamą dwójki dzieci. W wywiadach nie unika tematów związanych z rodziną, opowiadając o wyzwaniach i radościach rodzicielstwa.

Zobacz także:

Lara Gessler zdradziła, jaką babcią jest Magda. Padły wzruszające słowa

Lara Gessler ma poważne problemy zdrowotne. Wszystko wyjawiła w sieci

Lara Gessler podjęła ważną decyzję. Mąż pokusił się o dziwny komentarz


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lara Gessler | Piotr Szeląg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy