Reklama
Reklama

Kuzyn królowej Elżbiety II robił interesy z Putinem? Wszystko przez rosyjskie więzy krwi

Dynastia Romanowów w Rosji została obalona w 1917 roku. Ostatni car, Mikołaj II, abdykował z tronu, a niedługo później rewolucjoniści wymordowali jego oraz całą jego rodzinę. W ten sposób dynastia Romanowów, która władała krajem przez ponad trzy stulecia przeszła do historii. Do czasów dzisiejszych przetrwali jednak ich dalecy potomkowie. Niektórzy nawet zdołali wypracować sobie wspaniałe pozycje. Jak obecnie wygląda ich życie?

Książę Filip

Stowarzyszenie Rodziny Romanowów prężnie funkcjonuje od wielu lat, skupiając wokół siebie osoby powiązane z legendarnym rodem. Mało kto wie, że do tego zacnego grona należał m.in. zmarły przed rokiem książę Filip. Monarcha był skoligacony z rosyjską dynastią przez swoich dziadków oraz babki. Mąż królowej Elżbiety II był krewnym siostry carycy Aleksandry. Potwierdzeniem tego są przeprowadzone badania DNA. 

Maria Romanowa

Maria Romanowa to praprawnuczka Aleksandra II Romanowa, który sprawował funkcję cesarza Rosji do zamachu w 1881 roku. W chwili obecnej kobieta mieszka w Hiszpanii. Niedawno wydała oświadczenie, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec działań podejmowanych przez Władimira Putina. Jej słowa zostały opublikowane przez białoruski portal "Nexta".

Andrzej Romanow

Reklama

Andrzej Romanow był z kolei, praprawnukiem Mikołaja I i jednocześnie wnukiem księżnej Kseni. Jego babcia wraz z matką zdążyła uciec z Rosji w 1917 roku. Kobiety opuściły kraj i wsiadły na okręt wysłany przez krewną. Andrzej Romanow wychował się w Anglii. Potem osiedlił się w USA. Większość życia spędził w Kalifornii, gdzie pracował jako artysta. Jego żoną była malarka Inez Storer. Zmarł w listopadzie 2021 roku.

Olga Andreevna Romanoff

Olga Andreevna Romanoff sprawuje obecnie rolę prezes Stowarzyszenia Rodziny Romanowów. Prywatnie jest córką księcia Andrieja Aleksandrowicza, najstarszego bratanka Mikołaja II.

Nicoletta Romanoff

Nicoletta jest pra-pra-pra-prawnuczką cesarza Rosji Mikołaja I i córką księżniczki Natalii Nikołajewnej. Obecnie żyje we Włoszech i tam rozwija swoją karierę aktorką.

Książę Jerzy to syn Marii Romanowej. Matka przypisuje mu tytuł carewicza. Książę Jerzy z dumą nosi przedrostek "wielki książę". W zeszłym roku miał miejsce jego ślub z Wiktorią Romanowną Bettarini.

Brytyjska rodzina królewska posiada powiązania z Putinem?

Książę Michał to stryjeczny kuzyn królowej Elżbiety. Jest 48. w kolejce do brytyjskiego tronu. Utrzymuje się z własnego biznesu konsultingowego oraz produkcji filmów dokumentalnych na temat europejskich rodzin królewskich. Imię nadano mu na cześć Michała II Romanowa, z którym jest spokrewniony. Przed rokiem zrobiło się o nim głośno, gdy okazało się, że mógł robić interesy z Władimirem Putinem.

Monarcha padł ofiarą dziennikarskiej prowokacji podczas, której miał zaoferować, że zarejestruje wystąpienie, w którym poprze firmę House of Haedong, jednocześnie pozwalając na użycie wnętrza Pałacu Kensington jako tła. Za współpracę zażyczył sobie aż 200 tysięcy funtów. Markiz Reading, który brał udział w rozmowie biznesowej jako sekretarz księcia Michała stwierdził, że jest on "nieoficjalnym ambasadorem Jej Królewskiej Mości w Rosji". Dodał też, że w trakcie podróży do Rosji mógłby szepnąć słówko Putinowi, co umożliwiłoby firmie wielki rozwój. 

Zobacz też:

Książę William odsłonił tors! Wraz z Kate dał się ponieść chwili i złamał etykietę

Roman Abramowicz stracił wzrok? Dramat podczas negocjacji w Stambule

Edyta Pazura nigdy tak nie wyglądała! Jest podobna do... Magdy Gessler?

Wojna w Ukrainie. Kułeba: wzywam świat do uznania za niezgodny z prawem symbol "Z"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy