Reklama
Reklama

Kuba Wojewódzki i Palikot z zarzutami prokuratury! Grozi im olbrzymia grzywna za alkohol

Kuba Wojewódzki (59 l.) i Janusz Palikot (58 l.) znaleźli się w poważnych opałach. Prokuratura Rejonowa w Warszawie zainteresowała się internetową działalnością showmana oraz założyciela nieistniejącego już Ruchu Palikota. "Super Express" poinformował, że mężczyźni usłyszeli zarzuty, dotyczące nielegalnego reklamowania napojów wysokoprocentowych w sieci. Prawo miał złamać również Tomasz Czechowski. Cała trójka została już przesłuchana.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot: reklamy alkoholu

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski od dłuższego czasu skutecznie odnajdują się w roli biznesmenów. Ich działalność polegająca na produkcji i sprzedaży alkoholi wysokoprocentowych podobno przynosi ogromne zyski, a panowie bogacą się z roku na rok. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej dopuścili się poważnego wykroczenia.

Wszyscy trzej na przestrzeni ostatnich lat aktywnie reklamowali własne trunki w internecie. Wódka, whisky i okowita regularnie pojawiały się w mediach społecznościowych mężczyzn. Zaniepokojony tym zjawiskiem Jan Śpiewak, poinformował prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W Polsce bowiem, reklamowanie alkoholu na profilach w mediach społecznościowych jest nielegalne.

Reklama

Okazuje się, że za niezgodne z prawem reklamowanie napojów wyskokowych, celebrytom grozi horrendalna grzywna. Za swoje postępowanie mogą zapłacić nawet 500 tys. zł.

"We wszczętym postępowaniu potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych, na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. To przestępstwo z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi im za to grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych" - poinformował dziennikarzy "Super Expressu" w oficjalnym piśmie prok. Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

To niejedyne kłopoty Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota. Już w zeszłym roku media informowały, że ich biznes jest zadłużony na sumę 50 milionów złotych.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z zarzutami prokuratorskimi

Prok. Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowany przez "Super Express" zauważył, że profile Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota cieszą się w internecie dużą popularnością. Z tego względu reklamowanie przez nich alkoholu może mieć jeszcze większy negatywny wpływ na społeczeństwo.

"Jakub W. obserwowany jest przez 1,5 mln użytkowników" - zauważył prok. Skrzetuski.

Póki co, oskarżeni powstrzymują się od komentowania sprawy. W przeszłości Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki zapowiadali wejście Manufaktury Piwa Wódki i Wina na warszawską giełdę. Jak dotąd firma celebrytów wciąż nie doczekała się debiutu giełdowego. Obecne zatargi z prawem z pewnością nie ułatwią biznesmenom wdrożenia zapowiadanych planów. 

Zobacz też:

Jakimowicz oburzony wywiadem Szelągowskiej. Ostro podsumował prowadzących Wojewódzkiego i Kędzierskiego

Magda Mołek traktuje siebie "zbyt serio"? Słowa Wojewódzkiego ją rozwścieczyły!

Kuba Wojewódzki znowu atakuje Agnieszkę Chylińską. Padły mocne słowa


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Janusz Palikot | Tomasz Czechowski | Jan Śpiewak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy