Reklama

Reklama

Reklama

​Wojewódzki i Palikot mają kłopoty. Ich interes zadłużony jest na 50 mln złotych!

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot jakiś czas temu postanowili wspólnie poprowadzić interesy. Z rozmachem promowali powstanie wytwórni alkoholi. Teraz borykają się ze sporymi problemami finansowymi.

Wojewódzki i Palikot mają kłopoty. Ich interes zadłużony jest na 50 mln złotych!


Kuba Wojewódzki (59 l.) i Janusz Palikot (58 l.) mają łopoty finansowe. Ich Manufaktura Piwa Wódki i Wina jest zadłużona na 50 mln złotych. Lekarstwem na to mają być obligacje, które dziennikarz i były polityk oferują. Dwuletnie obligacje są oprocentowane na 9,5 proc. rocznie. Pieniądze zdobyte z ich sprzedaży mają zostać przeznaczone na spłatę zadłużenia firmy.

Skąd takie zadłużenie?  Janusz Palikot proponował  jakiś czas temu udział w ciekawym przedsięwzięciu finansowym. Jego podstawą był Programu Inwestycji Palikota. osoby Zainteresowani inwestycją mogli włożyć w biznes kwotę w przedziale 1000-35000 zł. Następnie przez okres 12 miesięcy na konto inwestorów co miesiąc wpływają odsetki w wysokości opartej o wskaźnik CPI 12,4%, a także inne zmienne. Po upływie roku inwestorzy otrzymywali zwrot całej kwoty, którą włożył w przedsięwzięcie.

Reklama

Przypomnijmy, że kampania reklamowa produktów Wojewódzkiego i Palikota wzbudziła wiele kontrowersji.  Panowie pojawili się w teledysku do piosenki Błażeja Króla.

Janusz Palikot i Kuba Wojewódzkim reklamują w klipie piwo i wódkę, chociaż ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi kategorycznie tego zabrania. Zgodnie z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości, na terenie kraju zabrania się reklamy i promocji napojów alkoholowych, z wyjątkiem piwa. Reklama nie może wywoływać skojarzeń z atrakcyjnością, relaksem, wypoczynkiem, nauką, pracą czy sukcesem zawodowym.

Zobacz też:

Janusz Palikot zrywa współpracę z Żurnalistą! Już nie będzie jego sponsorem

Marta Warchoł zaręczyła się z ukochaną! Dziennikarka TVN chwali się pierścionkiem

Doda wyrobiła dokumenty z nowym imieniem! Chce też zmienić zawód! "Jest to zamknięcie tych 20 lat"

Joanna Liszowska pokazała siwe włosy. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Janusz Palikot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy