Reklama

Reklama

Książę Willam nigdy nie wybaczy tego bratu. Harry złamał ważną obietnicę

Brytyjska rodzina królewska od kilku dni żyje kryzysem wywołanym przez emisję pierwszych odcinków nowego serialu Netflixa o księciu Harrym i Meghan Markle. W produkcji nie brakuje kontrowersyjnych scen, ale jedna z nich podobno szczególnie oburzyła księcia Williama. Następca brytyjskiego tronu może nigdy nie wybaczyć bratu złamanego słowa.

Dokument "Harry i Meghan" już na platformie Netflix

Hucznie zapowiadany serial dokumentalny "Harry i Meghan" miał swoją oficjalną premierę na Netflixie 8 grudnia i z miejsca wywołał lawinę dyskusji. Niektórzy widzowie poczuli się rozczarowani, inni zaś oskarżyli Meghan Markle i księcia Harr'yego o szarganie dobrego imienia rodziny. Szczególnym echem odbiły się kpiny z niedawno zmarłej królowej Elżbiety II oraz pretensje wymierzone w następcę tronu i jego małżonkę.

Reklama

Nie jest żadną tajemnicą, ze książę William i Kate Middleton nie darzą Markle przesadną sympatią (zresztą z wzajemnością). Można więc było spodziewać się krytyki pod ich adresem w dokumencie. Harry w jednym z pierwszych udostępnionych odcinków przyznał między innymi, że tylko on w rodzinie wziął ślub z miłości (Elżbieta II dostrzegała w tym fakcie niebezpieczeństwo dla jego chłodnego osądu sytuacji). Z kolei Meghan zarzuciła bratowej przesadną sztywność i brak empatii.

Książę William jest wściekły na brata. Harry złamał ich wspólną umowę

Jak podają źródła bliskie następcy tronu, to nie miałkie docinki Meghan Markle wzbudzą w nim jednak największe emocje. Książę William ma być podobno wściekły na fakt, że w serialu "Harry i Meghan" pokazano fragmenty niesławnego wywiadu z księżną Dianą. Materiał przygotowany przez Martina Bashira dla Panoramy BBC w 1995 roku od dawna staje synowi zmarłej księżnej ością w gardle.

Książę Walii kilka lat temu wyraził publicznie życzenie, by ten "fałszywy" wywiad nigdy nie ukazał się więcej publicznie. Harry długo zgadzał się z bratem i byłą to jedna z kwestii, co do których mieli wobec siebie absolutne zaufanie. Aż do teraz.

Zdaniem zakulisowych informatorów cała ta sytuacja pokazuje jak niewiele chęci do współpracy widać po stronie obozu Sussexów. William podobno ma być przerażony faktem, że brat w tak oczywisty sposób postąpił wbrew jego życzeniu: "Niestety, przepaść między dwoma braćmi nie mogłaby być szersza" - powiedziała osoba bliska przyszłemu królowi.

A to przecież dopiero początek zamieszania, bo Netflix planuje emisję dalszych trzech epizodów w dniu 15 grudnia. Wielkimi krokami zbliża się także premiera wspomnień księcia Harry'ego, gdzie również ma poruszać kontrowersyjne tematy. Okazji do dalszych sporów między royalsami z pewnością więc nie zabraknie.

Zobacz też:

Książę Harry przeprosił publicznie za "największy błąd w swoim życiu".

Karol III próbował rozbić głowę księżnej Dianie. Chybił o centymetry!

Uwielbiany aktor był molestowany za młodu. Długo ukrywał prawdę.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Książę Harry | Meghan Markle | Księżna Diana

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy