Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Książę Harry musi oddać pieniądze królowej?! Skąd weźmie taką fortunę?!

Wygląda na to, że królowa Elżbieta II (93 l.) nie ugnie się i nie zmieni zdania co do swoich postanowień względem wnuka, księcia Harry'ego (35 l.) i jego żony Meghan Markle (38 l.). Monarchini nie chce przystać na ich warunki.

Wielka Brytania wciąż żyje zaskakującą decyzją Harry’ego i Meghan o wypisaniu się z rodziny królewskiej. Elżbieta II wydała już dwa oświadczenia w tej sprawie.

Reklama

W pierwszym podkreśliła swoje wsparcie i zrozumienie dla decyzji wnuka. Drugie - opublikowane w ostatnią sobotę - ujawniło radykalne decyzje królowej.

Okazuje się bowiem, że monarchini pozbawiła Harry’ego i Meghan tytułów "Jego" i "Jej Królewskiej Wysokości", a także pieniędzy ze środków publicznych. Meghan i Harry mają też oddać pieniądze, za które wyremontowano dla nich Frogmore Cottage na terenie Windsoru.

"Chcę im podziękować za ich pełną poświęcenia pracę dla kraju, we Wspólnocie Narodów i poza nią" - napisała królowa.

W oświadczeniu poświęciła też kilka ciepłych słów Meghan: "Jestem szczególnie dumna z tego, jak Meghan szybko stała się członkiem rodziny".

Jak się szybko okazało, Harry nie jest zadowolony z treści porozumienia, jakie opublikowała jego babka. Swoje zdanie wyraził już dzień później, podczas kolacji w Fundacji Sentebale.

"Chcę, abyście usłyszeli prawdę właśnie z moich ust - nie jako księcia, lecz jako Harry’ego, którego obserwujecie w mediach od ponad 35 lat. Wielka Brytania zawsze była moim domem i miejscem, które kocham. To się nigdy nie zmieni" - zaczął.

Przyznał, że opuszczenie rodziny królewskiej było dla niego ostatecznością.

"Chcieliśmy służyć Królowej, wspólnocie i zaprzyjaźnionym organizacjom wojskowym bez wsparcia z publicznych funduszy, jednak okazało się to niemożliwe. Zaakceptowałem taki stan rzeczy, wiedząc, że i tak nie zmieni to mojego zaangażowania i tego, kim jestem" - stwierdził. 

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle | książę harry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje