Reklama
Reklama

Książę Harry błyskawicznie uciekł z Wielkiej Brytanii. Karol III zignorowany. Nie pomógł nawet specjalny gest

Książę Harry w ostatnich miesiącach nieczęsto przyjeżdżał do Wielkiej Brytanii, a nawet jeśli mu się to zdarzało, to przeważnie ignorował mieszkającą w Pałacu Buckingham rodzinę. Jak donoszą tamtejsze media, nie inaczej było również na początku czerwca, gdy syn Karola III zeznawał w procesie przeciwko grupie tabloidów. I to pomimo faktu, że król wykonał w jego stronę przyjacielski gest.

Książę Harry wrócił do Wielkiej Brytanii. Nie na długo

Nie minęło wiele czasu od dziwnej i bardzo krótkiej wizyty Harry'ego w kraju swojego pochodzenia, która miała miejsce w trakcie koronacji Karola III, a 5. w kolejce do tronu arystokrata ponownie stawił się w Londynie. Tym razem okazja była zdecydowanie mniej uroczysta, ale kto wie, czy nawet nie ważniejsza dla księcia Sussex. Harry przybył do Wielkiej Brytanii, by opowiedzieć ze szczegółami o rzekomo nielegalnych działaniach podejmowanych przeciw niemu przez tabloidy.

Reklama

Dotycząca royalsa sprawa sądowa ciągnie się już od początku maja, ale dopiero teraz książę Harry stawił się na miejscu, by złożyć zeznania. W trakcie kolejnych rozpraw książę Harry poruszył temat swojego "biologicznego ojca", opowiedział o przeżywanej traumie i po raz pierwszy przyznał się do szokującej wizyty, na temat której media rozpisywały się w 2006 roku.

Karol III i książę William nie spotkali Harry'ego w trakcie czerwcowego pobytu

Jak donosi dziennik "The Telegraph", książę Harry opuścił już terytorium Wielkiej Brytanii. W czwartek wieczorem udał się w podróż z powrotem do słonecznej Kalifornii, gdzie mieszka na stałe z dziećmi i Meghan Markle. Według źródeł bliskich Pałacowi Buckingham, brat księcia Williama spędził trzy noce w swojej dawnej posiadłości Frogmare Cottage. Otrzymał w tym celu specjalne pozwolenie od Karola III, bo w teorii urokliwe miejsce ma przypaść w udziale księciu Andrzejowi.

Początkowo wydawało się, że swoją ostatnią noc w Frogmare Cottage książę Harry spędził tuż przed koronacją ojca, ale jak widać monarcha znów wykonał w stronę syna przyjacielski gest. Jeżeli jednak liczył na jakąkolwiek reakcję ze strony młodszego syna, to czekał go srogi zawód. Książę Harry w trakcie swojego ostatniego pobytu podobno nie widział się ani z Karolem III, ani księciem Williamem.

Książę Harry spędził trzy samotne noce w Frogmare Cottage

Zamiast najbliższej rodziny arystokracie w tym czasie towarzyszyli tylko członkowie ochrony. Trudno powiedzieć więc, czy ten (podobno) ostatni raz w ukochanej Frogmare Cottage będzie się kojarzyć Harry'emu pozytywnie.

Zobacz też:

Książę Harry przeszedł wstydliwą chorobę. Zdradził szczegóły

Poród księżniczki Eugenii kosztował krocie. Tak się bawią royalsi

Brat Karola III zignorował rozkaz. Co dalej z jego posiadłością?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy