Reklama

Reklama

Reklama

Kolejny skandal przed festiwalem w Opolu. To są już kpiny!

Jan Borysewicz, który jest członkiem Rady Artystycznej, zakwalifikował do koncertu Premier piosenkę... własnego autorstwa. Czy to uczciwe?

Konkurs Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu przejdzie do historii prawdopodobnie jako kompromitacja Rady Artystycznej, która kwalifikowała piosenki do koncertu.

W skład rady wchodzą dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik, dziennikarz TVP Artur Orzech, reżyser Konrad Smuga, członek zarządu Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Miasta Opole Magdalena Matyjaszek i wspomniany gitarzysta Lady Pank Jan Borysewicz.

Rada dopuściła w tym roku piosenki łamiące regulamin. Po krytycznych głosach internautów zdyskwalifikowano już Natalię Sikorę, której utwór "Ostrożnie, to moje serce" nie był premierą. Co więcej, wybrzmiał dwa lata temu w amfiteatrze opolskim na benefisie Janka Pietrzaka. Jego miejsce zastąpiła propozycja zespołu Shata QS "Feniks", która po kilku dniach także została zdyskwalifikowana, gdyż opublikowano ją na oficjalnych kanałach przed wyznaczoną w regulaminie datą.

Reklama

Przypomnijmy, że piosenki, które pojawią się w konkursie Premier, nie mogą być opublikowane na singlach i płytach fonograficznych, prezentowane w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych, skierowane do publicznej prezentacji lub publikacji w internecie za zgodą Wykonawcy lub Wydawcy przed 30 września 2018.

Nadal nie podjęto decyzji w sprawie utworu zespołu Leszcze "Studniówka", który został zakwalifikowany do konkursu Premier, mimo że zespół wykonywał go już na dożynkach w Żyrzynie 26 sierpnia 2018 roku, co jest ewidentnym złamaniem regulaminu. Rada uznała jednak, że piosenka jest zgodna z Regulaminem. "Utwór nie został opublikowany przez żadne oficjalne kanały producenta, wytwórni ani muzyków" - tłumaczą. Fakt, iż "Studniówka" pojawiła się w serwisie YouTube 29 sierpnia 2018 roku, nie ma dla nich znaczenia. 

Teraz mamy kolejną niespodziankę. Utwór Izabeli Trojanowskiej "Wakacyjna miłość", który wybrzmi w konkursie Premier, został skomponowany przez... zasiadającego w Radzie Artystycznej Jana Borysewicza. 

"Jak to możliwe, że Rada Artystyczna (m.in. Jan Borysewicz) dopuściła do konkursu kompozycję - uwaga - Jana Borysewicza? Czy to uczciwe?" - pyta nasz informator. "Borysewicz wykosił dobre piosenki i przepchnął swoją. Iza wygra Opole, a Kurski wręczy nagrodę" - słyszymy.

Czyżby Rada liczyła na to, że nikt się nie zorientuje?


pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »