Reklama
Reklama

Kolacja u Amaro to nie wszystko. Ile kosztują warsztaty z mistrzem. Cena jest zaporowa

Wojciech Modest Amaro sprzedał swoje restauracje dwa lata temu, jednak postanowił nadal gotować dla klientów. Kolacja u mistrza kuchni nie należy do tanich, a to nie wszystko, co Amaro oferuje dla wielbicieli swojego talentu. Na farmie kulinarnego geniusza można spędzić kilka godzin w jego towarzystwie i podpatrzeć warsztat mistrza. Ile kosztuje taka przyjemność? Tanio nie jest.

Wojciech Modest Amaro to najbardziej utytułowany polski kucharz. W 2011 otworzył w Warszawie restaurację "Atelier Amaro", która dwa lata później jako pierwsza restauracja w Polsce uzyskała najwyższe wyróżnienie w świecie gastronomii, czyli gwiazdkę Michelin. Sam Amaro cieszył się też sławą jednego z najlepszych kucharzy. W 2008 został wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem "Chef de L’Avenir". 12 lat później otrzymał kolejną ważna nagrodę - "Grand Prix de l’Art de la Cuisine" przyznaną przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną w Paryżu.

Reklama

Wojciech Modest Amaro sprzedał restauracje i zaszył się na wsi

Można powiedzieć, ze w świecie gastronomii osiągnął wszystko. Do tego jeszcze cieszy się popularnością, którą zawdzięcza udziałowi w kilku kulinarnych show Polsatu "Top Chef" oraz "Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia".

Amaro będąc u szczytu sław, powiedział dość. W 2022 roku mistrz kuchni sprzedał dom oraz swoje restauracje w Warszawie i Zakopanem i przeniósł się z rodziną na farmę! 

"Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie (...) . Zamknęliśmy restaurację w Zakopanem, restaurację w Warszawie, sprzedaliśmy dom. A Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy" - mówił podczas Festiwalu Życia w Kokotku Wojciech Modest Amaro.

Amaro przestał gotować dla klientów i zajął się prowadzeniem fundacji. Miłośnicy jego talentu gastronomicznego ogromnie żałowali, że nie mogą cieszyć się potrawami przygotowywanymi w "Atelier Amaro". Na szczęście okazało się, że kucharz tak niespodziewanie, jak zamknął gastronomiczny interes, tak równie szybko postanowił wrócić  i otworzyć następny.

Amaro zaprasza na wyjątkowe kolacje

W swej posiadłości w Dębowce pod Warszawą Wojciech Modest Amaro otworzył restaurację Forgotten Fields Farm. Kolację trzeba rezerwować przez Internet i na długo przed planowaną wizytą.  

Kolacja na farmie Amaro nie kosztuje mało. Jej cena  to blisko 1,5 tys. od osoby. 

"Koszt menu Amaro Chef’s table: 1.450 PLN/osobę. Do menu należy doliczyć 10 proc. service charge" - czytamy na stronie Wojciecha Amaro.

Amaro oferuje ośmiogodzinne warsztaty. Cena was zaskoczy

To jednak nie wszystko. Mistrz kuchni ma nowy pomysł na zarobek. Na październik Amaro zaplanował tzw. masterclass, czyli ośmiogodzinne warsztaty zakończone kolacją. Ma to być ''wspólne gotowanie, by podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i filozofią gotowania z uczestnikami'' - zachęca Amaro na swojej stronie internetowej. 

Ile kosztuje taka przyjemność obcowania z mistrzem? Osiem godzin z Wojciechem Modestem Amaro to koszt  4850 zł od osoby.  Grupy mają być kameralne, ale i tak niewielu na to stać.

Zobacz też:

Wojciech Modest Amaro też plajtował. Musiał zamknąć restauracje

Wojciech Modest Amaro zawdzięcza to byłej żonie. Niechętnie o tym mówi

Mało kto znał ten fakt z przeszłości Amaro. To dopiero szok!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Modest Amaro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy