Reklama
Reklama

Wojciech Modest Amaro zawdzięcza to byłej żonie. Niechętnie o tym mówi

Największą popularność przyniosła mu gwiazdka Michelin, którą w 2013 r., jako pierwszej w Polsce, przyznano jego lokalowi. Od tego czasu kucharz i restaurator stał się częścią medialnego świata. Prywatnie Wojciech Modest Amaro od wielu lat jest wierny swojej żonie, Agnieszce. Niewielu jednak wie, że nie jest to jego pierwsze, a może nawet i nie drugie małżeństwo. O przeszłości, a zwłaszcza poprzednich partnerkach, 52-latek mówi raczej niechętnie, a prawdopodobnie to właśnie jednej z nich zawdzięcza swoje oryginalnie brzmiące nazwisko.

Wojciech Modest Amaro zaczął "nowe życie". A co z poprzednim?

Swego czasu Wojciech Modest Amaro był bardzo popularny. Wszystko to za sprawą reality shows Polsatu: "Top Chef", emitowanym w latach 2013-2016 i 2018, oraz "Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia" z lat 2014-2016. Miłośnicy kuchni już kilka lat wcześniej mogli zapoznać się z jego książkami pt. "Kuchnia polska XXI wieku" czy "Natura kuchni polskiej". W 2022 r. gwiazdor telewizji nieco usunął się jednak w cień.

Wszystko za sprawą duchowej przemiany i nawrócenia. Amaro sprzedał dom i restauracje w stolicy oraz Zakopanem, a następnie wraz z żoną i synami, 4-letnim Nicolasem i 5-letnim Gabrielem, przeprowadzili się na podwarszawską wieś. Na początku tego roku jego rodzina się powiększyła - na świat przyszła bowiem jego córka, Rita Helena.

Reklama

Z dala od zgiełku wielkiego miasta ekspert od kulinariów zajmuje się prowadzeniem Fundacji Nowe Życie Polska, której celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. W lutym 2024 r. wrócił on jednak do gastronomii, otwierając działalność w swoim gospodarstwie w Dębówce. Spędzenie czasu na łonie natury i przy suto zastawionym stole, zresztą w towarzystwie samego Amaro, nie należy do tanich atrakcji - za taką przyjemność trzeba zapłacić 1450 zł od osoby.

Mężczyzna wiedzie więc obecnie poukładane i spokojne życie. Przeszłość nie daje mu jednak o sobie zapomnieć. Amaro często zagajany jest o swoje poprzednie związki oraz pochodzenie niecodziennego nazwiska, na które to pytania odpowiada z wyraźną niechęcią.

Wojciech Modest Amaro konsekwentnie chroni prywatność. Naprawdę nazywał się inaczej

Dziś wiadomo już, że Amaro tak naprawdę nazywa się Wojciech Basiura. Ślub, który wziął ze swoją byłą menedżerką Agnieszką w 2012 r., nie był pierwszym w jego życiu. Jak przed dekadą ujawnił magazyn "Show", powołując się na swojego informatora, kuchmistrz miał przyjąć nazwisko byłej partnetki (być może zresztą był już wcześniej dwukrotnie żonaty). W 2022 r. "Fakt" donosił, że była nią Arancha Amaro, którą gwiazdor telewizji poznał w Londynie.

Sam zainteresowany szybko odniósł się wówczas do najnowszych doniesień. Utrzymywał, że zmienił dane jeszcze przed tym, jak stał się popularny, a próbę uczynienia z tego sensacji obśmiał. Nie miał też zamiaru zdradzać więcej na temat przeszłości, której to taktyce pozostaje wierny do dziś. W sieci chętnie dzieli się jednak codziennością, a niedawno zaprosił jeden z magazynów na swoją farmę, ujawniając wnętrza powalającego rozmachem domu.

Zobacz też:

Modest Amaro mógł być specem od elektroniki. Po latach męczarni zmienił zdanie

Wojciech Modest Amaro mówi o swojej wierze na religijnym festiwalu. Swego czasu zgubił drogę...

Ile zarabiają gwiazdy kulinarnych show? Ujawniamy majątki Magdy Gessler, Roberta Makłowicza i Wojciecha Modesta Amaro

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Modest Amaro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama