Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn? Monika Zamachowska odpowiada Januszowi Korwin-Mikkemu!

Monika Zamachowska (45 l.) nie zgadza się z twierdzeniem Janusza Korwin-Mikkego (74 l.), że "kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn". Zdaniem dziennikarki jest wręcz przeciwnie!

To był jeden z najbardziej żenujących wywiadów ostatnich dni. Eurodeputowany Mikke w brytyjskim programie "Good Morning Britain" nie dość, że nazwał prowadzącego Piersa Morgana głupcem, to jeszcze przyłożył wszystkim paniom, mówiąc, że są "mniej inteligentne od mężczyzn".

Reklama

"Są na to dowody naukowe. Takie są fakty" - upierał się.

Słowa Mikkego wywołały oburzenie w Europarlamencie - Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, wszczął nawet śledztwo w sprawie seksistowskich wypowiedzi Polaka. Co o takim podejściu do sprawy sądzą panie?

"Uważam, wbrew politykowi, który ostatnio zasłynął w mediach, że to kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn" - mówi Monika Zamachowska w rozmowie z Interią.

"Myślę, że ta inteligencja jest odtrutką na problemy, które nas kobiety spotykają w życiu, na ten nawał pracy. Potrafimy stworzyć dystans do samych siebie, spojrzeć trochę z zewnątrz. Mężczyznom przychodzi to bardzo trudno i czasami pokrywają to agresją. Kobiety potrafią za to stanąć obok i powiedzieć: idiotycznie wyszłam w tym wywiadzie, wyglądałam jak idiotka i zachowywałam się jak idiotka. I nic im to nie robi, to jest część życia. Taka umiejętność zdystansowania się do własnych aspiracji, ale też do własnego wyglądu, to jest wielka siła kobiet".

Myślicie, że Korwin-Mikke w końcu dojdzie do wniosku, że "idiotycznie wyszedł w tym wywiadzie, wyglądał jak idiota i zachowywał się jak idiota"?

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama