Reklama
Reklama

Karol III szykuje kolejną rewolucję w Pałacu! Księżniczka Charlotte jeszcze nie wie, co ją czeka!

Na Karolu III od początku panowania ciąży ogromna presja. Brytyjska opinia publiczna chciałaby, żeby nowy władca nieco zmodernizował funkcjonowanie dworu królewskiego i przystosował monarchię do współczesnych czasów. Teraz światowa prasa informuje o rewolucyjnym pomyśle syna Elżbiety II. Wygląda na to, że jeśli zmiany wejdą w życie, niektórzy royalsi będą musieli poszukać sobie... "normalnej pracy"!

Król Karol chce zmodernizować monarchię?

Od śmierci Elżbiety II nowym monarchą Zjednoczonego Królestwa jest jej syn Karol III. Choć od kilku miesięcy nazywany jest królem, oficjalna ceremonia koronacyjna jeszcze się nie odbyła. Uroczystość zaplanowana jest na maj tego roku i jak podają brytyjskie media - ma być zrealizowana z dużo mniejszym rozmachem niż poprzednia.

Reklama

Wszystko dlatego, by dostosować monarchię do współczesnych czasów i nieco zmniejszyć koszty, które generuje. Wynika to także z kryzysu związanego z rosnącymi kosztami utrzymania w Zjednoczonym Królestwie. Według planów Karola, uroczystość ma zostać skrócona z ponad trzech, do zaledwie jednej godziny. O ponad połowę została także zredukowana liczba zaproszonych gości.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy na koronacji zjawi się książę Harry wraz z małżonką. Choć mówiło się o tym, że Karol przed uroczystością chciał się spotkać z synem, by nakłonić go do przyjazdu, teraz okazuje się, że do spotkania prawdopodobnie nie dojdzie, bowiem... monarcha nie znajdzie na to czasu.

Księżniczka Charlotte będzie musiała poszukać sobie pracy?

Jak donosi zagraniczna prasa, Karol III wpadł na kolejny pomysł na to, jak usprawnić monarchię. Możliwe jednak, że członkowie królewskiego rodu nie będą z tego powodu zbyt zadowoleni. Wszystko dlatego, że król chce zminimalizować liczbę krewnych opłacanych przez podatników i radzi im, by... znaleźli dodatkowe zajęcie!

Czy to oznacza, że royalsi będą musieli rozejrzeć się za "normalną pracą"? Zanim plany obecnego króla wejdą w życie, może minąć trochę czasu, więc rewolucja nie dotknie bezpośrednio Kate czy Williama, ale... okazuje się, że ich córka - księżniczka Charlotte - może być już objęta tymi zmianami.

"Z tego, co słyszałem, książę William i księżna Kate chcą, aby Charlotte dorastała z przeświadczeniem, że w przyszłości uda jej się zdobyć pracę, a nie zostanie tylko pełnoetatowym członkiem rodziny królewskiej" - poinformował Richard Eden, stały bywalec Pałacu Buckingham, w rozmowie z "Daily Star".

Oznacza to, że Charlotte nie będzie mogła ograniczyć się jedynie do reprezentowania rodziny królewskiej, ale także poszukać sobie intratnej posady.

Ciekawe, czy księżniczka zaczęła już przeglądać oferty pracy?

Zobacz też:

Ivan Komarenko wrócił do Rosji. Ma PILNĄ wiadomość dla Polaków. Wielkie poruszenie pod wpisem!

Król Karol III będzie miał zmienioną koronę. Odcina się od Elżbiety II? 

Królowa Camilla wygrała z koronawirusem. Wróciła do pracy

Karol III przygotowuje się do koronacji. Zamknął ustalenia w sprawie oprawy muzycznej!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ksieżniczka Charlotte | Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy