Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Joanna Racewicz "wierzy, że wróci do Panoramy"

Joanna Racewicz (42 l.) znalazła się na zakręcie. Ale nie załamuje się. Dotrzymuje słowa danego tuż po katastrofie.

W szóstą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, 10 kwietnia, prezenterka umieściła na Facebooku poruszający wpis: "Za każdą chwilę, za każde słowo. Za wiarę, nadzieję i miłość. Za Syna - lepszego, niż marzenie. I za ostatnie: »kochanie, wrócę o 18.«... Dziękuję."

Reklama

Mąż, oficer BOR-u Paweł Janeczek (†37), był dla niej całym światem. Odkąd go zabrakło, sama musi się zmagać z codziennością, myślami i wychowaniem ośmioletniego Igora. W wywiadzie, jakiego udzieliła po tragedii, wyznała, że "tam, w Moskwie, zrobi wszystko, żeby Igor był dumny z taty i żeby tata był dumny z Igora".

"To obietnice, które organizują teraz mój świat. Wierzę, że uda mi się dotrzymać słowa" - powiedziała.

Racewicz dokłada wszelkich starań, by Igor jak najmniej odczuwał rodzinny dramat, był wesołym, pogodnym chłopcem, który - jak wszyscy w jego wieku - może korzystać z beztroskiego dzieciństwa.

"Igor chodzi do szkoły, dobrze się uczy. Jest śmiałym, rezolutnym chłopcem. Jak jego tata, jest ciekawy świata i kocha sport" - zdradza jedna z przyjaciółek dziennikarki. Od pierwszych minut po tragedii Joanna czuje życzliwość otoczenia. Wielu ludzi okazuje jej swoje wsparcie, czasami pomaga w drobnych, codziennych sprawach. Są przy niej także teraz, kiedy znalazła się na rozdrożu.

Rozwijająca się kariera dziennikarki "Panoramy", niespodziewanie, nie tylko dla niej, została przerwana decyzją władz TVP2. I choć nie odchodzi z firmy, będzie prowadzić jedynie mniej oglądane programy na antenie TVP Polonia.

"Wierzy, że kiedyś jeszcze wróci do 'Panoramy'. To było jej miejsce, jej ukochany program. Tu czuła się bezpiecznie, była u siebie" - zapewnia osoba z nią zaprzyjaźniona. Sama dziennikarka na razie nie rozmawia z mediami o swojej sytuacji. Zabrania jej tego kontrakt. Widzowie mają jednak nadzieję, że do "Panoramy" wróci.

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje