Reklama
Reklama

Jerzy Stuhr wyjaśnia, dlaczego wsiadł za kółko po alkoholu. Marny powód...

Jerzy Stuhr (75 l.) był niedawno na nagłówkach mediów w całej Polsce. 17 października aktor będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował wypadek. Niedawno postanowił udzielić wywiadu, w którym opowiedział, jak teraz wygląda jego życie oraz dlaczego zdecydował się prowadzić auto mając w organizmie alkohol.

Jerzy Stuhr wsiadł niedawno za kółko mimo, że wcześniej pił alkohol. 75-letni aktor potrącił jadącego obok motocyklistę. Niektóre media pisały nawet, że Jerzy próbował zbiec z miejsca wypadku. Policja zaprzeczyła jednak tym plotkom. 

Niedługo po tym, Stuhr postanowił zamieścić oświadczenie, w którym okazał skruchę i przeprosił. Teraz w końcu zdobył się na wywiad, choć trzeba przyznać, że wyjątkowo krótki. Aktora chyba ruszyło sumienie i postanowił się wytłumaczyć z jazdy po pijaku.

Reklama

Jerzy Stuhr tłumaczy się z jazdy pod wpływem alkoholu

Jerzy Stuhr w rozmowie z dziennikarzami "Faktu" wyjawił, dlaczego zdecydował się na jazdę po alkoholu. Wyjaśnił, że przypomniał sobie, że jest umówiony na wywiad! Rozmówca już czekał, a on był lekko spóźniony. Chciał udzielać wywiadu, będąc po "paru kieliszkach wina więcej".

"Tak, nagle okazało się, że dziennikarz, z którym wydawało mi się, że jestem umówiony następnego dnia, czeka na mnie wtedy i tyle" - powiedział Stuhr.

Dziennikarz "Faktu" zapytał wprost, czy aktor wsiadł za kółko po alkoholu. Stuhr przyznał się, a zdradzieckim trunkiem okazało się wino, które tego dnia pił.

"To prawda. Parę kieliszków wina więcej..." - powiedział.

Co grozi Jerzemu Stuhrowi?

Jerzy Stuhr, z powodu potrącenia motocyklisty, może mieć nie lada problemy. Jazda samochodem mając w organizmie 0,7 promila, to przestępstwo, które zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Główną kwestią, która znacząco wpłynie na wyrok, będzie uszczerbek na zdrowiu, poniesiony przez motocyklistę.

***

Zobacz też:

Zborowski ostro o sprawie Stuhra: "Dochodzi do linczu. Jerzy popełnił błąd'

Olgierd Łukaszewicz nie zostawia suchej nitki na Jerzym Stuhrze. Jaką według niego powinien ponieść karę?

Jerzy Stuhr o swoim stosunku do alkoholu. "Lekarze mi pozwalają wypić kieliszek"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy