Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

​Jacek Kurski zapowiada koncert dla obrońców granic. Internauci nie mają litości

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na 5 grudnia wielki koncert dla służb mundurowych pełniących straż na polskiej granicy z Białorusią. Internauci okazali sie bezlitośni. Prześcigają się w sarkastycznych komentarzach...

Od początku tego roku  Straż Graniczna udaremniła ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja uległa znacznemu zaostrzeniu jesienią, w samym tylko listopadzie, chociać jeszcze się nie skończył,  polsko –białoruską granicę próbowało przekroczyć blisko 17,3 tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu, którym białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka obiecał bezproblemowe przedostanie się na teren Unii Europejskiej. 

Na granicy dochodzi do dramatycznych scen, gdy migranci próbują siłą forsować ogrodzenie, nierzadko wykazując agresję wobec polskich służb mundurowych. Wśród migrantów są kobiety z dziećmi, co wzbudza żywe emocje wśród osób, które uważają, że przynajmniej ta grupa powinna mieć zapewnione godziwe warunki, żywność, okrycie i pomoc medyczną. 

Reklama

Wśród Polaków przeważa jednak pogląd, że szturm nielegalnych migrantów trzeba skutecznie uniemożliwić, a w internecie ogromną popularność zdobył hasztag „Murem za Polskim Mundurem”, pod którym internauci składają podziękowania pogranicznikom za ich ciężką pracę. Prezes TVP Jacek Kurski postanowił wykorzystać patriotyczny nastrój i zapowiedział zorganizowanie specjalnego koncertu dla służb mundurowych strzegących polskiej granicy. Jak napisał na Twitterze: 

Burza w internecie


Internauci okazali się sceptyczni wobec tego pomysłu. Pod wpisem Kurskiego pojawiły się ociekające sarkazmem komentarze: 


Pojawiły się też propozycje, by TVP poszła za ciosem i zorganizowała „Sylwester Marzeń” na granicy:


Nie zabrakło też pytań natury praktycznej. Internauci chcą wiedzieć, czy TVP ściągnie Straż Graniczą do Warszawy specjalnie na koncert i w związku z tym kto w tym czasie przypilnuje granic. Czy też pogranicznicy będą mogli sobie obejrzeć koncert na ekranach telefonów komórkowych, stojąc w błocie ma mrozie naprzeciwko agresywnych migrantów i służb białoruskiego reżimu...?

Czyli przed wielką galą TVP jest jeszcze trochę spraw do wyjaśnienia…

Zobacz też:

Plotki o Józefowiczu okazały sie prawdą. Aktor potwierdza

Doda zorganizowała imprezę rozwodową. To już trend

Z kim spotka się Morawiecki? Mamy listę państw


***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »