Reklama
Reklama

Iga Świątek i Daria Abramowicz. Fani wciąż plotkują o ich relacji: "Czyta w moich myślach"

Daria Abramowicz jest psychologiem sportowym i wspiera Igę Świątek od 2019 roku. Zanim jednak dołączyła do zespołu trenerów tenisistki, zawodowo zajmowała się uprawieniem żeglarstwa. Znaleźliśmy szczegóły z życia Darii Abramowicz, a także odpowiedzi na pytania dotyczące Igi Świątek.

Kim jest Daria Abramowicz? Psycholog Igi Świątek "ujęta" przez Netfliksa

Ostatnio coraz głośniej jest o relacji Igi Świątek i jej psycholożki Darii Świątek. Plotki mówiące o rzekomej relacji romantycznej przesłaniają czasem prawdziwy obraz sytuacji. Do pieca dołożył też dokument o sportowcach "Break Point". 

W jednym z odcinków kamery uchwyciły zaskakującą interakcję pomiędzy kobietami. Całość wywołała falę spekulacji i ponownych niepotwierdzonych plotek o relacji tenisistki i psycholożki sportowej.

Reklama

Iga Świątek o współpracy z Darią Abramowicz: "Czyta w moich myślach"

Okazuje się, że relacje pomiędzy 22-letnią tenisistką a 35-letnią psycholożką mają charakter czysto zawodowy i przyjacielski. Daria Abramowicz zaczęła współpracować z Igą, kiedy ta miała 19 lat i pomogła młodej tenisistce uporządkować emocje w życiu i na korcie.

"Współpracowałam z kilkoma psychologami, ale Daria doskonale mnie rozumie. Czasem mam wrażenie, że czyta w moich myślach. Podnosi poziom mojej pewności siebie" - mówiła Iga Świątek dla Eurosportu. 

Psycholog w drużynie Igi jest tak samo ważnym elementem jak fizjoterapeuta czy trener. Z Darią Abramowicz tenisistka może porozmawiać na każdy temat, nie tylko związany z pracą. "Miło jest mieć kogoś, z kim można po prostu porozmawiać o różnych rzeczach. Pomaga mi to oczyścić umysł" - mówiła Iga dla Przeglądu Sportowego.

Iga Świątek i Daria Abramowicz: "Ten związek jest dziwniejszy, niż myślałam"

Jednak zapewnienie o czysto przyjacielskiej i profesjonalnej relacji nie wystarcza fanom, którzy zobaczyli fragment dokumentu Netfliksa, gdzie Iga Świątek ruga słownie Darię Abramowicz podczas wizyty u fryzjera. Kiedy fryzjerka spytała się Igi, jak długie chce mieć włosy, wtedy wtrąciła się w rozmowę Daria, która chciała się upewnić, aby Iga mogła związać włosy do meczu.

Iga wówczas odpowiedziała stanowczo: "Nie będę włosów podporządkowywać pod to. Wszystko inne będę". Słowa, gestykulacja i miny obu kobiet doprowadziły do zagorzałej dyskusji o ich relacji na Twitterze.

  • "Ten związek jest dziwniejszy, niż myślałam, na przykład, dlaczego psycholog zawodniczki ogląda ją, jak się strzyże" - skomentowała inna fanka o nicku Charlotte.
  • "Widać od początku, że ich relacja nie jest tylko czysto zawodowa".
  • "Co tu się dzieje? Ta relacja zdaje się wykraczać poza sport. To się dobrze nie skończy".

Daria Abramowicz: wykształcenie, życie prywatne

Daria Abramowicz urodziła się 10 października 1987 roku. Pochodzi z Iławy i nie wyobrażała sobie życia bez żeglarstwa. Jako zawodniczka MOS Iława odniosła wiele sukcesów w klasie Optimist.

Jest absolwentką psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Studiowała też w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. 

Do 18. roku życia uprawiała żeglarstwo, lecz kontuzja, której doznała skutecznie uniemożliwiła jej dalsze trenowanie. Dlatego przez 10 kolejnych lat była trenerką, a następnie pomagała reprezentacji Polski w kolarstwie torowym i pływaniu. Dopiero w 2019 roku została psychologiem w zespole młodej tenisistki.

Po wygranej Igi Świątek we French Open w Paryżu Komisja Sportu Kobiet przy Polskim Komitecie Olimpijskim wyróżniła Darię Abramowicz niezwykłą nagrodą.

"To dla mnie niezwykłe wyróżnienie, za które jestem bardzo wdzięczna. Ogromnie doceniam, że mogę przyczyniać się do zwiększania świadomości w zakresie roli psychologii w sporcie i że zmiana jest widoczna. Takie wyróżnienie właściwie się nie zdarza i jestem w pełni świadoma jego wagi. Dziękuję też za wszystkie ciepłe słowa" - przyznała Abramowicz po otrzymaniu nagrody Trenerki Roku 2020.

Daria Abramowicz: Instagram

Daria Abramowicz jest mało aktywna w mediach społecznościowych. Ostatni wpis na Facebooku jest z 2020 roku, ale za to na Instagramie co miesiąc dodaje nowe zdjęcia. Najczęściej są one związane ze sportem lub pracą.

O mediach społecznościowych psycholog Igi Świątek powiedziała, że Instagram czy Twitter są kluczowe w budowaniu marki sportowców w dzisiejszych czasach. "Dziś media społecznościowe sportowca w tej dyscyplinie, na takim poziomie, to jest narzędzie bardzo potrzebne w rozwijaniu tej nitki marki osobistej, nitki biznesowej" - mówiła trenerka w rozmowie z Polsat Sport.

Daria Abramowicz dodaje też, że to nie jest tak, że zespół Igi Świątek ogranicza jej dostęp do mediów społecznościowych. Celem jest jednak świadome z ich korzystanie. "Nie da się zamknąć kogoś w złotej klatce. Sednem jest to, żeby wesprzeć zawodnika w budowaniu narzędzi i konstruowaniu zasobów, które pozwolą mu odnaleźć się w sytuacji niezależnie od tego, co przyniesie komunikat w mediach społecznościowych" - powiedziała Abramowicz.

Daria Abramowicz: mąż, rodzina

Daria Abramowicz widziana była wielokrotnie z obrączką na palcu. Według nieoficjalnych informacji jej mężem miał być Krzysztof Kierkowski, żeglarz z Sopotu. Nie wiadomo jednak, czy para nadal jest razem.

Jedyny raz o mężu psycholożka wspomniała na Twitterze, gdzie dodała filmik z kultową grą z czasów "małyszomanii".

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Daria Abramowicz | Iga Świątek
Reklama
Reklama
Reklama